Прес-центр22 червня 2021, 18:06

Обласна влада вживає заходи щодо сталого електрозабезпечення шахт регіону – комісія ТЕБ і НС доручила виконати відповідні рішення

Засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відбулося 22 червня в Сєвєродонецьку.

Його провів перший заступник голови облдержадміністрації Олексій Смирнов.

«У зв’язку із заборгованістю існує ймовірність знеструмлення шахт ДП «Первомайськвугілля» та АТ «Лисичанськвугілля». Така ситуація є неприпустимою, оскільки це може призвести до негативних економічних, екологічних та соціальних наслідків регіонального масштабу. Ми не повинні цього допустити», - наголосив Олексій Смирнов та зазначив, що з вищевказаних питань облдержадміністрація зверталась до Уряду та Міненерго.

Комісією прийняті декілька рішень.

Зокрема, Луганській філії ДП «РЕМ» необхідно здійснити заходи для недопущення відключення та забезпечення енергоживлення вентиляційного та водовідливного обладнання цих шахт.

Керівникам вугледобувних підприємств слід укласти договори щодо реструктуризації існуючих боргів, розробити графіки погашення заборгованості за послуги з розподілу електроенергії та забезпечити їх виконання.

Крім того, до Уряду направлять звернення щодо виділення коштів з державного бюджету на погашення заборгованості за спожиту електроенергію або ініціювання розробки алгоритму її погашення.