Прес-центр15 червня 2020, 12:06

Онлайн відкривають 45 % ФОП

Послуги, пов’язані з фізичними особами-підприємцями, на порталі "Дія" стали доступними для всіх українців у квітні. Від цього часу стати бізнесменом можна за 10 хвилин, не виходячи з дому.

Результат запровадження е-послуг, пов’язаних із ФОП: за три місяці ФОП через портал відкрили 16,1 тис. разів, що становить практично 45 % від усіх ФОП, зареєстрованих за цей час в Україні. Така статистика свідчить про популярність онлайн-послуг.

Раніше такі послуги надавали в основному офлайн. Так, крім електронного подання заяви, користувач був вимушений додатково відвідувати податкову, приходити з оригіналами документів та дозаповнювати деякі форми заяв.

Відтепер усього цього робити не потрібно. Розширено спектр супутніх послуг, які надають при реєстрації ФОП.

Спрощено введення даних, завдяки чому обсяг заяви зменшився майже уп'ятеро, розташовані підказки на кожному етапі заповнення заяви тощо.

Після реєстрації ФОП заявник отримує виписку з ЄДР в особистому кабінеті. І це єдиний необхідний для початку підприємницької діяльності документ. До того ж, фізичні особи-підприємці можуть не вести книги обліку доходів під час карантину, якщо її ведення мало розпочатися після встановлення карантину.

Загалом на порталі доступно понад 30 найпопулярніших послуг, якими користуються українці. Також є кабінет громадянина, де можна переглянути статус надання отримання послуги або інформацію про себе з п'яти реєстрів. Скоро на порталі "Дія" будуть доступні також послуги, пов’язані з ТОВ.

За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України