Прес-центр14 лютого 2019, 10:02

Пенсіонери отримуватимуть монетизовану субсидію з 4 по 25 число щомісяця разом із пенсією

Уряд вже два роки поспіль виконує дорожню карту з монетизації субсидій. Так, у 2018 році запроваджено перший етап – монетизацію на рівні комунальних підприємств-постачальників комунальних послуг. Другий етап – надання житлових субсидій населенню в грошовій формі. З березня субсидії будуть виплачені живими коштами.

На цьому під час наради з заступниками керівників облдержадміністрацій, представниками Мінсоцполітики, Міненерговугілля, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз» щодо запровадження механізму монетизації субсидій наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Від Луганщини у нараді взяв участь заступник голови облдержадміністрації Юрій Клименко.

Геннадій Зубко повідомив, що сьогодні 4,2 млн домогосподарств України мають можливість отримати субсидію, з яких 70 % – це пенсіонери. 1,2 млн субсидіантів – це працездатні люди, але вони наразі потребують допомоги від держави. Основна мета запровадження монетизації субсидій – захистити людей і навчити їх управляти своїм енергоспоживанням. Раніше під час клірингових розрахунків субсидіант не цікавився нарахуваннями в платіжках за комунальні послуги: скільки було спожито, обов’язковий чи рекомендований платіж, якість наданих послуг тощо.

«Зараз ми прибираємо монополіста з ланцюга розрахунків за ЖКП, даємо можливість людям управляти своїм споживанням, а також за рахунок економії субсидій направляти кошти на впровадження енергоефективних заходів у своєму будинку», – наголосив Геннадій Зубко.

Субсидія розраховуватиметься на основі соціальних норм споживання, тарифів та доходу домогосподарства. Пенсіонери отримуватимуть субсидію з 4 по 25 число щомісяця разом з пенсією – на існуючі пенсійні картки або готівкою через поштові відділення чи кур’єром Укрпошти додому. Громадяни не пенсійного віку отримуватимуть першу субсидію грошовим переказом через платіжну систему «Швидка копійка». Для цього необхідно звернутись до будь-якого відділення Ощадбанку з документом, що посвідчує особу.

У разі якщо субсидія перевищуватиме рахунки на ЖКП, наприклад, коли у будинку були проведені заходи з енергоефективності, зекономлена частина може бути використана на власний розсуд (у тому числі на погашення кредиту на енергоефективні заходи). Тому отримувачі субсидій матимуть повноцінну мотивацію до заощадження, участі в програмах Фонду енергоефективності та «теплих кредитах» і додатковий фінансовий ресурс.

Нагадаємо, в Державному бюджеті на 2019 рік закладено 55 млрд гривень на субсидії. З них 25 млрд буде переказано «живими коштами» субсидіантам, 30 млрд – кліринговими розрахунками.

За матеріалами Мінрегіону