Прес-центр10 квітня 2022, 08:04

Переселенці, які звернуться за допомогою на проживання до 30 квітня, отримають її, починаючи з березня

Уряд ухвалив рішення, відповідно до якого допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам, які звернулися за її наданням до 30 квітня 2022 року, надається починаючи з березня 2022 року.

Із моменту введення воєнного стану на сьогодні органи соціального захисту та ЦНАПи вже зареєстрували в офлайн режимі, через особисті звернення, близько 900 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

На жаль, поки не запрацювала онлайн реєстрація внутрішньо переміщених осіб та онлайн звернення за допомогою на проживання через портал «Дія».

Це пов’язано із тим, що інтегрувати в єдину систему різні інформаційні ресурси для того, щоб ідентифікувати людину та підтвердити факт її внутрішнього переміщення, достатньо складно. Зокрема, у випадках, коли людина була зареєстрована в одному місті, а фактично жила, працювала або навчалась в іншому. Крім цього, значна частина переселенців мають паперові паспорти, що також створює складнощі для забезпечення повністю автоматизованої інформаційної взаємодії.

Робота з автоматизації продовжується в цілодобовому режимі.

9 квітня Уряд ухвалив рішення, яким внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Відповідно до цих змін, термін звернення за отриманням допомоги на проживання з березня 2022 року продовжено. Якщо раніше було передбачено, що з березня допомогу на проживання отримають переселенці, які звернулись за її отриманням до 14 квітня, то тепер цей строк подовжено до 30 квітня 2022 року включно.

Наразі найбільша кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб у наступних областях:

• Вінницькій - 55 тисяч,

• Львівській - 50,5 тисячі,

• Хмельницькій - 47,4 тисячі,

• Полтавській - 46,1 тисячі,

• Закарпатській - 44 тисячі,

• Черкаській - 42 тисячі.

За матеріалами Урядового порталу