Прес-центр12 квітня 2019, 17:04

Підбито підсумки роботи штабу з протидії земельному рейдерству

Заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ірина Садовська та виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь провели засідання оперативного штабу з протидії рейдерству та забезпечення прав і свобод власників і користувачів земель. У заході також взяли участь директор Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Віталій Гайдук, начальник Головного територіального управління юстиції у Луганській області Тетяна Філатова, а також державні реєстратори, керівники Центрів надання адміністративних послуг.

Під час засідання було підбито підсумки роботи оперативного штабу. Очільник області подякував за плідну співпрацю Міністерству юстиції та Головному теруправлінню юстиції в Луганській області.

«Ми можемо сміливо говорити про те, що в Луганській області є найнижчий показник в рейдерстві, що стосується сільськогосподарських земель. Внаслідок збройної агресії на території Луганської області залишились переважно сільськогосподарські підприємства. Близько 90% наших надходжень є виключно від аграрного сектору. Від того, як працюють аграрії, як ми дбаємо про дотримання їхніх прав, залежить наш бюджет і наше обличчя», – наголосив Сергій Філь.

Заступник Міністра юстиції, зі свого боку, подякувала своїм колегам за те, що на Луганщині стабільно працюють системи РАДС, надання безоплатної правової допомоги, за професійну роботу нотаріусів та державних реєстраторів.

Оскільки державні реєстратори об’єднаних територіальних громад є новими суб’єктами державної реєстрації, Ірина Садовська наголосила на важливості постійного підвищення їхньої кваліфікації задля надання якісних послуг.

«Земельні відносини – це завжди гостре питання, а навесні і восени є сезонна тенденція до загострення. Дякуючи колегам, ми сьогодні не чуємо, що є якісь скарги та невирішені суперечки. Протягом 2016-19 років надійшло 27 скарг, і це мало. Це показник плідної праці Головного територіального управління юстиції», – зауважила заступник Міністра.

Про підсумки роботи оперативного штабу детально розповіла Тетяна Філатова: «З початку існування Оперативного штабу було проведено 43 засідання, на яких розглянуто 19 звернень громадян, фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств».

У рамках роботи штабу ГТУ юстиції у Луганській області продовжує правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». З серпня 2017 року працюють мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги з питань роз'яснення законодавства щодо захисту прав землевласників та землекористувачів. За час його роботи здійснено 198 виїздів, юридичні консультації отримали понад тисячу громадян.

«Серед найпоширеніших питань, з якими громадяни звертались до нас на консультацію, зустрічаються питання оформлення документації на земельні ділянки, питання спадкування та отримання земельних ділянок учасниками бойових дій. Проаналізувавши ці питання, можливо зробити висновок, що на території Луганської області відсутні питання, які стосуються рейдерського захоплення земельних ділянок або урожаю», – зазначила Тетяна Філатова.

Окрім Оперативного штабу, на базі Луганської облдержадміністрації було проведено 7 засідань робочої групи з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.