Прес-центр20 липня 2021, 09:07

Піротехніками в області виявлено та вилучено 148 артилерійських снарядів

Протягом минулої доби, 19 липня, піротехнічними розрахунками ГУ ДСНС України у Луганській області було обстежено 4,62 га території області у Сєвєродонецькому та Щастинському районах.

Під час робіт було виявлено та вилучено 213 вибухонебезпечних предметів, а саме: 148 артилерійських снарядів, 11 мінометних мін, 41 гранату та 13 інших вибухонебезпечних предметів.

Також, у рамках реалізації спільного проекту ДСНС та Данської ради у справах біженців/Данської групи з розмінування щодо очищення (розмінування) забрудненої вибухонебезпечними предметами території Луганщини обстежено 0,1043 га у Сєвєродонецькому районі, де виявлено 7 вибухонебезпечних предметів.

Нагадуємо: розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

Категорично забороняється:

- торкатися предмету і пересувати його;

- користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 При виявленні вибухових пристроїв телефонуйте 101 або 102.