Прес-центр18 жовтня 2017, 17:10

18 жовтня - Європейський день боротьби із торгівлею людьми

Європейський день боротьби з торгівлею людьми був започаткований 18 жовтня 2007 Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

 

Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи.

 

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Торгівля людьми - це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина. Торгівля людьми відповідно до Кримінального кодексу України визнається злочином.

 

Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми - це використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.

 

Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, дитячій порнографії, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.

 

У рамках проведення інформаційної кампанії:

 

з 12 по 25 жовтня поточного року запроваджено трансляцію тематичних відеороликів на обласному телеканалі «ЛОТ», НТРК «ІРТА» та ТОВ «Телекомпанія «СТВ»;
міськими та районними центрами зайнятості області проведено семінари з питань запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці для безробітних громадян, які звертаються до служби зайнятості;
у загальноосвітніх навчальних області відбулись заходи щодо відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, в тому числі батьківські лекторії «Батькам про відповідальність: насильство - порушення прав дитини», інтерактивні бесіди з елементами тренінга «Сексуальна експлуатація: як уберегти себе», відверті розмови «Навчися себе захищати», інформаційні хвилинки «Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства».

 

Департамент соціального захисту населення Луганської ОДА є структурним підрозділом, відповідальним за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Так, із початку 2017 року в Луганській області встановлено 12 статусів осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Серед постраждалих 4 жінки (мета – сексуальна експлуатація) та 8 чоловіків (трудова експлуатація).

 

Якщо Ви або хтось із знайомих та родичів стали жертвою торгівлі людьми звертайтеся за телефонами:

Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0-800-505-501 Регіональний правозахисний соціолого-освітній центр «Жінки Донбасу» (050) 900-71-70.

 

Ігор Шевченко