Прес-центр28 липня 2017, 15:07

Літня спека і пожежна небезпека

У літню спеку керівникам підприємств та організацій необхідно вжити заходів із попередження нещасних випадків під час підвищення температури повітря.

 

Зокрема, для робітників, які працюють в умовах підвищення температури повітря, необхідно переглянути графік робочого часу. Обмежити роботу працівників, які виконують кладку зовнішніх стін, у піковий час. Збільшити технологічні перерви будівельним бригадам до 30 хвилин. Провести позаплановий інструктаж працівникам, які виконують роботи на висоті.

 

Підприємствам водопровідно-каналізаційного та сільського господарства в умовах підвищеної температури навколишнього середовища звернути особливу увагу та посилити контроль відносно виконання газонебезпечних робіт та робіт у замкнутих просторах (люках, лазах, відстійниках тощо).

 

Особливу увагу рекомендується звернути на: забезпечення робітників засобами індивідуального захисту; стан каналізаційних та очисних споруд, забезпечення проведення робіт в колодязях під особистим контролем керівників та спеціалістів підприємств, а також робіт у кабінах машин та механізмів, не обладнаних кондиціонерами.

 

Роботодавці зобов’язані забезпечити належні умови праці працівникам на виробничих об’єктах в умовах дії високих температур, а саме:

 

— обмежити виконання робіт підвищеної небезпеки, в тому числі робіт на висоті, експлуатацію баштових кранів та інших будівельних машин, механізмів;

— відкоригувати розпорядок робочого дня, тривалості робочої зміни та обідньої перерви, збільшити кількість технологічних перерв;

— забезпечити працівників питною водою, не допускати їх перегріву;

— провести позапланові інструктажі з працівниками щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання долікарської допомоги у разі сонячного та теплового удару, запаморочення;

— доукомплектувати медичні аптечки на робочих місцях;

—звертати увагу на стан здоров’я працівників, які виконують роботи, що віднесені до робіт із підвищеною небезпекою.

 

Валентина Полсакова