Прес-центр18 травня 2017, 08:05

На Луганщині троє жінок отримали почесне звання України «Мати-героїня»

Відповідно до Указу Президента України від 13 травня 2017 року № 129/2017 троє жінок-мешканок Луганської області нагороджені почесним званням України «Мати-героїня».

 

Мешканка Кремінського району Світлана Нікуліна народила та гідно виховала 5 дітей, мешканка Новопсковського району Ніна Солдатко також є зразковою мамою 5 дітей. Мешканка Сватівського району Уляна Гарькун на момент підписання Указу була мамою 10 дітей, однак, наразі їх родина поповнилася ще трьома дітьми.

 

Почесне звання «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

 

Вручення посвідчень та нагородних знаків традиційно проводиться в рамках урочистих заходів.

 

Усього в Луганській області протягом 2015-2017 років 52 жінки отримали почесне звання України «Мати-героїня». Кожній із них виплачується одноразова матеріальна винагорода, яка наразі складає 16 тисяч гривень.

 

Яна Соловйова