Прес-центр6 серпня 2018, 15:08

У рамках семінару керівникам ОТГ та терцентрів Луганщини розповіли про повноваження щодо попередження насильства та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків

В умовах децентралізації питання надання соціальних послуг жінкам, чоловікам та дітям, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків стає одним із завдань об’єднаних територіальних громад. Із цієї теми Департаментом соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації спільно із партнерськими організаціями протягом 2017 року та I півріччя поточного року проведено низку семінарів, тренінгів, нарад, у тому числі, у виїзному форматі.

2-3 серпня 2018 року Департаментом спільно із Луганським відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» проведено тематичний семінар для заступників голів райдержадміністрацій, голів об'єднаних територіальних громад та директорів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Участь у заході взяли заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик, виконуюча обов'язки директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Інна Сердюкова, представники організацій ЮНІСЕФ та МБФ «Жовто-Блакитні Крила».

Під час семінару було розглянуто питання щодо функцій та повноважень об’єднаних територіальних громад відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», наказів Мінсоцполітики України, розглянуто питання попередження дискримінації за ознакою статі.

Ольга Лішик наголосила на відповідальності голів ОТГ за надання якісних та своєчасних соціальних послуг постраждалим від насильства, зокрема, шляхом створення спеціалізованих притулків та кризових центрів. Заступниця голови ОДА підкреслила важливість розвитку послуг для жінок із дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Завідувач сектору сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації розповіла про статистичні дані й тенденції щодо кількості звернень із приводу вчинення насильства в області, функції ОТГ в напрямках реагування на випадки насильства, види соціальних послуг для постраждалих. Окремо наголошено на ролі терцентрів у реагуванні на випадки насильства щодо жінок і чоловіків похилого віку. Директорам територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було анонсовано серію виїзних семінарів для соціальних працівників терцентрів щодо реагування на випадки домашнього та ґендерно обумовленого насильства, які заплановані Департаментом і Луганським обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Учасників поінформовано про пріоритети державної політики у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Яна Соловйова