Прес-центр31 травня 2017, 11:05

В облдержадміністрації обговорено заходи впливу на керівників підприємств-боржників із виплати заробітної плати

29 травня 2017 року перший заступник голови облдержадміністрації Роман Власенко в рамках діяльності обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій стипендій та інших соціальних виплат провів робочу нараду з питань взаємодії органів виконавчої влади та правоохоронних органів щодо погашення заборгованості із заробітної плати в області.

 

У нараді взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук, начальник Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Олексій Камишанський та заступник начальника Головного управління Держпраці у Луганській області Денис Рисухін.

 

Елеонора Поліщук доповіла про зростання заборгованості із заробітної плати в області. Так, станом на 01 травня 2017 року заборгованість зросла на 13 % у порівнянні з попереднім місяцем і складає 132,7 млн грн. Найбільшу заборгованість, із тенденцією зростання, мають:

 

ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» - 43,5 млн грн (33 % від загальної суми боргу);
ПАТ «Лисичанськвугілля» та його 11 відокремлених підрозділів - 38,6 млн грн (29 %);
ВП «Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт» ДП «Об'єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» - 16,2 млн грн. (12 %).

 

Роман Власенко звернув увагу, що у зв’язку із зростанням заборгованості із заробітної плати на підприємствах області на фоні тимчасового мораторію на проведення перевірок органами Держпраці необхідно посилити взаємодію в цьому напрямку з правоохоронним органами.

 

Олексій Камишанський доповів, що з початку 2017 року підрозділами УЗЕ в Луганській області задокументовано та зареєстровано в ЄРДР два факти невиплати заробітної плати роботодавцями, дії яких підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 Кримінального Кодексу України  (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат):

 

- наприкінці березня – у відношенні керівника державного підприємства, який з вересня 2016 року безпідставно не виплачує заробітну плату працівникам за загальну суму 300 тис. грн;

- у травні – у відношенні службових осіб приватного підприємства за фактом безпідставної невиплати заробітної плати працівникам на загальну суму 200 тис. грн.

 

Олексій Камишанський додав, що у разі надходження заяв про невиплату заробітної плати на адресу УЗЕ в Луганській області ДЗЕ НПУ здійснюється перевірка та у подальшому, у разі наявності ознак складу кримінального правопорушення, матеріали спрямовуються до органів досудового розслідування для проведення слідства.

У ході наради було обговорено взаємодію облдержадміністрації та ГУ Держпраці у Луганській області із правоохоронними органами та визначено основні напрямки роботи та спільні дії.

 

Євген Жданов