Прес-центр30 вересня 2019, 09:09

Привітання голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Віталія Комарницького з нагоди Дня усиновлення

Дорогі друзі!
День усиновлення – це відносно молоде свято, але, безумовно, дуже важливе. Вперше українці відзначили цей день зовсім недавно – в 2009 році. Говорити про те, наскільки День усиновлення в Україні важливий, можна дуже довго і красиво, але це і так всі розуміють. Адже з кожним роком в нашій країні зростає число сімей, які бажають взяти обділену батьківською ласкою дитину. З цього можна зробити висновок, що українці гуманні і милосердні люди.

У цей день ми вітаємо тих донечок і синів, які знайшли своїх батьків. Їм може бути і півроку, і два, і п’ятнадцять, і навіть за тридцять – але це завжди їх свято. Вітаю усиновлювачів, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників які вчора, а може рік чи два, чи багато-багато років тому взяли в свою родину дитину. Це завжди свято люблячої та міцної сім’ї, життєвої мудрості і щирості, розуміння, великої душі та великого терпіння. Вітаю всіх представників соціальної сфери та громадських організацій, хто причетний до цього свята!

Варто зазначити, що на сьогоднішній день не існує проблеми з усиновленням сиріт у віці до п’яти років, навпаки, є величезна черга на усиновлення. Складніша ситуація з усиновленням дітей старшого віку. Зокрема, дітей-сиріт у віці після 11 років набагато більше, ніж бажаючих всиновити їх.

В Луганської області проживає 403 усиновлені дитини віком до 18 років. 1043 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників; 136 дітей області знайшли сімейний затишок в дитячих будинках сімейного типу області, 155 – у прийомних сім’ях. Сподіваюсь, що з кожним роком буде збільшуватися кількість родин області, що дадуть прихисток дітям, які не мають рідної сім’ї.

Шлях батьківства не буває легким, це постійна і наполеглива праця, але й найблагородніша місія людини. Справжньою винагородою для вас будуть посмішки щасливих дітей, які даруватимуть радість, тепло і впевненість у завтрашньому дні.

Бажаємо вам крокувати по життю з Вірою, Надією, Любов’ю та Мудрістю! Сил, натхнення, терпіння! Пам’ятайте, що посаджені зерна добра й любові в дитячих душах обов’язково проростуть пишним цвітом!

Хай в Україні будуть лише щасливі діти!