Прес-центр5 жовтня 2020, 11:10

Програма ООН із відновлення та розбудови миру та Мінцифри проведуть хакатон для посилення безпеки в громадах

Програма ООН із відновлення та розбудови миру спільно з Міністерством цифрової трансформації України запрошують усіх охочих взяти участь у триденному хакатоні Hack for Locals 2.0: «Безпечні громади» (Safer Communities Hackathon), що відбудеться 30 жовтня – 1 листопада 2020 року.

Основна ідея хакатону – об’єднати небайдужих учасників та учасниць з усієї України: розробників, дизайнерів, представників громад, управлінців, активістів та ентузіастів громадянського суспільства, надавачів послуг з безпеки, підприємців і маркетологів для плідної співпраці та пошуку інноваційних рішень, які сприятимуть побудові більш безпечних, сильних і згуртованих громад.

Захід проводиться Платформою кар’єрного розвитку Happy Monday та агентством інновацій Center42 у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Мінцифри, Луганською та Донецькою ОДА за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Канади, Нідерландів, Швейцарії та Швеції.

Зареєструватися на подію можна за посиланням https://hackforlocals.org/. 30 жовтня приєднатися до хакатону у будь-якому зручному місці онлайн або на одній із локацій партнерів. За 48 годин створити проєкт та презентувати його журі. Для цього можна зібрати власну команду, працювати самостійно або приєднатися до існуючих команд.

Реєстрація для участі в хакатоні триватиме до 20 жовтня 2020 р.

Щоб взяти участь у хакатоні, ідея проєкту має відповідати одному з напрямів:

цифрова безпека та цифрова грамотність;
безпечні та інклюзивні послуги для всіх без винятку;
координація діяльності між різними надавачами послуг із безпеки та громадами;
ефективне реагування на кризи та можливості раннього попередження/сповіщення (як об’єднати громадян, представників влади та надавачів послуг із безпеки на місцевому рівні в разі виникнення надзвичайної ситуації або загрози);
посилення громадської безпеки із використанням open data.

Три найкращі проєкти зможуть отримати грант на реалізацію своїх ідей від Програми ООН із відновлення та розбудови миру (сума гранту може коливатися від 3 000 до 30 000 доларів США залежно від ідеї та географії проєкту), підтримку в складанні грантової заявки, менторську допомогу від організаторів та інші цінні призи від партнерів. 

Хакатон відбудеться в онлайн-форматі з використанням програм Slack та Zoom. Додатково буде облаштовано сім партнерських офлайн-локацій у різних містах України на базі університетів та ІТ-компанії SoftServe, зокрема у Луганській області – у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк).

Там будуть створені комфортні умови для командної роботи: з чаєм, кавою, обідами та командою підтримки. Тож за бажанням команди можуть зустрітися наживо або ж обрати повністю онлайн-формат. 

Участь безкоштовна з обов’язковою реєстрацією. Для офлайн-учасників організатори забезпечать необхідні умови для комфортної роботи на локації (з урахуванням можливих обмежень), харчування і в разі потреби відшкодують витрати на проїзд для учасників з інших міст (до 750 грн. на одну особу при пред’явленні квитків).