Прес-центр12 листопада 2020, 16:11

Реформування системи інституційного догляду області розглянуто на онлайн-нараді

Виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Катерина Безгинська взяла участь у семінарі «Реформування системи інституційного догляду та виховання дітей: управління змінами», який проводиться 12-13 листопада в режимі онлайн для членів міжвідомчої робочої групи з реформування інтернатних закладів облдержадміністрації, керівників та працівників служб у справах дітей, охорони здоров’я, соціального захисту населення, центрів соціальних служб міських/районних адміністрацій /ОТГ, представників інклюзивно-ресурсних центрів,  керівників закладів інституційного догляду і виховання дітей, представників громадських організацій.

Під час заходу генеральний директор Директорату з розвитку соціальних послуг та захисту дітей Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса окреслив відповідальність місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо впровадження Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

Консорціумом Oxford Policy Management на замовлення Міністерства соціальної політики України презентовано регіональний досвід, напрацьований у рамках проєкту «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей в Тернопільській області».

Основними завданнями, які визначені сьогодні Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки є:

- підтримка сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою збереження сім’ї для дитини;

- розвиток соціальних, освітніх, медичних, реабілітаційних послуг на рівні територіальної громади.

- розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Генеральний директор Міжнародної благодійної організаціїї БО «СОС Дитячі містечка України» Сергій Лукашов зазначив, що в області розпочато реалізацію проекту «Підготовка до трансформації дитячого закладу в м. Сєвєродонецьку та реагування на виклики, пов’язані із захистом дітей COVID-19» за фінансової підтримки Дитячого фонду ЮНІСЕФ. Імплементуючим партнером проєкту виступає Луганське обласне відділення Міжнародної благодійної організації «СОС Дитяче містечко».