Прес-центр13 квітня 2021, 17:04

Результати реалізації «Надзвичайної кредитної програми» у Луганській області: відбудовується 31 об’єкт, у планах – ще 11

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай разом з представниками Європейського Союзу взяли участь у онлайн – зустрічі «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України: реконструкція об’єктів інфраструктури в Донецькій і Луганській областях».

На реалізацію проєктів в рамках Програми Луганська область вже отримала понад 115 млн грн коштів субвенції. Це дало змогу повністю завершити роботи на восьми об’єктах соціальної сфери (п’яти закладах освіти, двох адмінбудівлях та одному об’єкті культури). Наразі по 24 проєктах продовжуються будівельні роботи.

У рамках пріоритетних напрямків II фази Програми для відновлення України, Сергій Гайдай визначив 11 пріоритетних проєктів орієнтовною вартістю понад 2,4 млрд грн.

Найбільш важливими проектами є реконструкція систем водопостачання та водовідведення у Лисичанську та Старобільську, а також відновлення двох мостів через Сіверський Донець.

«Співробітництво з міжнародними організаціями – це величезний додатковий ресурс, який допомагає рухатися Луганщині в напрямку підвищення життєвого рівня населення, створювати комфортні умови в закладах освіти, охорони здоров’я та тощо», – наголосив Сергій Гайдай.

Очільник Луганщини висловив подяку голові Представництва Європейського союзу Матті Маасікасу, голові Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жану-Еріку де Загону за зміцнення міжнародного співробітництва та фінансову підтримку у вирішенні питань відновлення та відбудови інфраструктурних об’єктів, особливо сходу України.

Онлайн-захід проводився за участі делегацій представництва Європейського Союзу в Україні, Європейського інвестиційного Банку, Міністерства розвитку громад і територій України, представників Луганської і Донецької областей.