Прес-центр25 вересня 2019, 08:09

Розмінування на Луганщині: за добу вилучено 90 вибухонебезпечних предметів

Протягом минулої доби, 24 вересня, піротехніками ДСНС України було перевірено 0,483 га місцевості, де було виявлено та вилучено 90 одиниць вибухонебезпечних предметів та 23 одиниці набоїв.

Зокрема, піротехнічними підрозділами ГУ ДСНС України у Луганській області було перевірено 0,47 га місцевості у смт. Станиця - Луганська, де було виявлено та вилучено 88 одиниць вибухонебезпечних предметів, а саме: 42 одиниці артилерійських снарядів, 2 мінометних міни, 41 гранату, 3 одиниці інженерних боєприпасів та 23 одиниці набоїв.

Також у рамках реалізації спільного проекту ДСНС та Данської ради у справах біженців/Данської групи з розмінування, щодо очищення (розмінування) забрудненої вибухонебезпечними предметами території Луганщини, було обстежено 0,013 га у Попаснянському районі, де виявлено та передано під охорону Національній гвардії 2 одиниці вибухонебезпечних предметів, а саме: 1 мінометну міну та 1 гранату.

Пам'ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

  • негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, ДСНС (за тел. 101);
  • не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей;
  • припиніть усі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету;
  • не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
  • дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.