Прес-центр27 вересня 2021, 08:09

Розпочалася друга фаза спільного з ЄІБ проєкту щодо оновлення міського громадського транспорту, де бере участь Сєвєродонецьк

Відбулася стартова нарада щодо реалізації другої фази проєкту «Міський громадський транспорт». Він фінансується за кошти Європейського інвестиційного банку у рамках ініціативи Міністерства інфраструктури України.

Нова фаза «Міський громадський транспорт II» передбачає закупівлю для парків громадського транспорту в українських містах нового екологічного транспорту.

Завдяки цьому, щонайменше 18 українських міст з допомогою кредитного інструменту ЄІБ та за сприяння Міністерства, зможуть отримати нові електричні автобуси, трамваї, тролейбуси, поїзди метрополітену, а також модернізувати трамвайні та тролейбусні лінії.

Для реалізації другої фази проєкту попередньо обрано Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці.

Остаточний перелік міст буде сформовано після ратифікації відповідної фінансової угоди між Україною та ЄІБ, після чого до проекту зможуть доєднатися і інші міста України.

Кредит ЄІБ складає 200 млн євро.

Загальна вартість проєкту — 400 млн євро.

Очікується, що перша партія екологічного транспорту буде поставлена уже в 2022 році.

Нагадаємо, в грудні 2020 року Уряд України та Європейський інвестиційний банк підписали угоду про реалізацію ініціативи «Міський громадський транспорт України ІІ». Вона є другою фазою проєкту «Міський громадський транспорт», який реалізовувався в Україні з 2017 року.

Завдяки йому вже оновлюються парки громадського транспорту в Києві, Харкові, Львові, Тернополі, Луцьку, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Миколаєві, Івано-Франківську і Чернівцях.

За інформацією Урядового порталу