Прес-центр27 грудня 2019, 13:12

Сергій Гайдай окреслив план заходів у разі припинення газопостачання у Троїцькому районі

Це відбулось під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яку провів голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай. Під час заходу було розглянуто питання про забезпечення побутових та непобутових споживачів Троїцького району природним газом.

Директор Департаменту житлово-комунального господарства ОДА Віталій Сурай ознайомив присутніх з оперативним станом у Троїцькому районі. Так, у випадку припинення постачання газу з боку РФ на дві газорозподільчі станції – район залишиться без газу та опалення. У разі відключення ГРС без газу залишаться 32 населених пункти Троїцького району, де знаходиться 46 газифікованих багатоповерхових будинків, 677 газифікованих квартир, 4894 газифікованих подвір’їв приватного сектору, 12 загальноосвітніх середніх навчальних закладів, 2 дошкільні навчальні заклади з повним робочим днем та 6 закладів охорони здоров’я.

Представник ГУ ДСНС в Луганській області запевнив, що разом з керівництвом району було визначено 20 можливих стаціонарних точок обігріву. У разі необхідності буде розгорнуто ще декілька мобільних точок обігріву. Саме там громадяни зможуть відпочити та випити гарячих напоїв. Додатково було повідомлено, що для потреб рятувальників створено резерв у 5 тонн паливно-мастильних матеріалів.

Представник Луганського обласного лісомисливського господарства доповів, що нараз лісогосподарства регіону можуть надати близько 7,3 тис куб. м деревини, та у разі необхідності надати ще 15 тис. куб. м лісу.

На запитання очільника Луганщини про стан електричних мереж району, виступив представник ТОВ «ЛЕО». За його словами, співробітниками лінійних бригад виконано обстеження електромереж. У разі необхідності буде запроваджене цілодобове чергування.

За підсумками розгляду питання Сергій Гайдай дав доручення керівникам Троїцького району організувати бригади для утеплення помешкань населення, Луганському обласному управлінню лісового та мисливського господарства – забезпечити заготівлю та передачу підрозділам ДСНС дров для функціонування тимчасових пунктів обігріву.

Головному управлінню ДСНС в Луганській області, у разі відключення газопостачання, розгорнути пункти обігріву з польовими кухнями.

Також було обговорено питання дотримання вимог пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання АЗОТ»