Прес-центр23 жовтня 2017, 17:10

Сім заяв, оновлені коефіцієнти, фіксований перелік конкурсних предметів – основні новації вступу-2018

Наступного року два конкурсні предмети для вступу до вишів будуть фіксованими, а третій можна обрати з двох альтернативних варіантів, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Таким чином, перелік конкурсних предметів матиме наступний вигляд:

- перший предмет: Українська мова та література (фіксований);
- другий предмет: профільний (фіксований);
- третій предмет: на вибір з двох предметів, що закріплені за кожною окремою спеціальністю (альтернативний).

Під час подання заяв абітурієнти зможуть використовувати сертифікати ЗНО як 2018 року, так і 2016, 2017 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році.

Зокрема, на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов вперше будуть тести двох рівнів складності: В1 і В2. Також вони включатимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Сертифікати ЗНО можна буде використовувати  в будь-якій комбінації.

Ще одна зміна – кількість заяв, які зможе подавати вступник у 2018 році на місця державного та регіонального замовлення. Вона зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде, як і цього року, не більш ніж на 4 спеціальності. Подання заяв на контракт не обмежується.

В умовах прийому на 2018-й залишилися цьогорічні коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини. Так, регіональний коефіцієнт для вишів Києва буде 1, для ВНЗ у Луганській, Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04 і в інших випадках – 1,02.

Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05. На інші спеціальності СК дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.

Галузевий коефіцієнт становитиме 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.

Для вступу на окремі медичні спеціальності – «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» – встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики.

Так, на лікарські спеціальності буде встановлений мінімальний прохідний бал по результатам ЗНО – 150.

На 2018 рік розширено перелік спеціальностей, яким надаватиметься особлива підтримка. Зокрема, додано спеціальності «Деревообробка», «Гідротехнічне будівництво» і частину спеціалізацій, які стосуються фізичної географії.