Прес-центр19 cічня 2021, 11:01

Стартувала реєстрація на сертифікацію вчителів 2021, перший етап відбудеться вже 27 лютого

Розпочалась реєстрація для участі у сертифікації педагогічних працівників у 2021 році. Реєстрація триватиме до 31 січня, а перший етап сертифікації – незалежне тестування – відбудеться вже 27 лютого.

Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку у 20 % до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації.

Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.

Реєстрація триватиме до 31 січня включно й проводитиметься у два етапи:

- основний етап (18-27 січня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
- додатковий етап (28-31 січня) – у межах граничної кількості вчителів, які можуть реєструватися на сертифікацію 2021.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України, цьогоріч участь у сертифікації зможуть взяти не більше 2000 педагогів, тому реєстрацію буде припинено достроково, якщо 2000 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Щоб зареєструватись на сертифікацію, необхідно заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на сайті Українського центру оцінювання якості освіти та надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.

Комплект реєстраційних документів складається з:

оформленої реєстраційної картки-заяви;
- копії паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу;
- копії одного з таких документів:

а) довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків, або картки фізичної особи – платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

б) сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

- довідки із закладу освіти.

На копіях документів необхідно написати «Згідно з оригіналом» (без лапок), поставити підпис, зазначити ініціали та прізвище й дату засвідчення копії.

Пакет документів необхідно надіслати рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру. Дата подання реєстраційних документів визначається за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті.

Сертифікація є добровільною, а педагог може відмовитися від участі у ній на будь-якому її етапі.

Вчителі, які мають документ про успішне проходження сертифікації або не змогли у 2020 році успішно пройти хоча б один з етапів сертифікації, не мають права брати участь у сертифікації 2021 року.

Другий етап – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності – заплановано на березень-квітень, третій – вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації – на вересень-листопад 2021 року. Другий та третій етапи проводитиме Державна служба якості освіти та її територіальні органи.

Сертифікат дійсний три роки.

За інформацією Міністерства освіти і науки України