Прес-центр26 жовтня 2021, 11:10

Тарифи на теплопостачання для населення залишаються на рівні минулого опалювального періоду, – брифінг

Про підготовку житлово-комунального господарства області, об’єктів соціальної сфери до сталої роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 років під час пресбрифінгу розповів директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віталій Сурай.

Він зазначив, що ще на 1 жовтня усі об’єкти Луганщини технічно були підготовлені до початку опалювального сезону. 7 жовтня підписане відповідне розпорядження голови обласної державної адміністрації.

Втім, згідно з нормативними документами, подачу теплоносія на місцях розпочинають, коли середньодобова температура протягом трьох днів дорівнює або менша за +8о С.

Віталій Сурай нагадав, що згідно із підписаним між Кабінетом Міністрів, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування, Асоціацією міст України Меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води у прийдешньому опалювальному сезоні, стримано зростання вартості тепла для населення.

«Так, на Луганщині деякими громадами приймалися рішення для корегування тарифів, що необхідно було зробити згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги». Але іншими рішеннями вони надали повноваження підприємствам теплопостачання застосовувати для населення тарифи, які діяли в минулому опалювальному періоді. Тобто, для житлового фонду збільшення ціни за опалення не буде», – наголосив спікер та додав, що, наприклад, в Сєвєродонецьку опалювальний сезон розпочався 25 жовтня. І КП «СТКЕ», і ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» розпалили котли та розпочали подачу теплоносія, будинки підключаються поступово.

Віталій Сурай також зауважив, що постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2021 року № 1102 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 809 і від 9 грудня 2020 р. № 1236» ухвалене рішення щодо запуску опалювального періоду для соціальних об’єктів.

Тобто навіть у разі відсутності відповідних договорів, всі ці об’єкти отримали природний газ.