Прес-центр13 червня 2019, 09:06

У Красноріченській громаді утворено службу у справах дітей

Службу у справах дітей утворено у відповідності до плану заходів з реалізації I етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки, Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», постанови Кабінету Міністрів України «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини».

Найближчим часом буде здійснена передача особових справ дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є вихідцями з Красноріченської ОТГ, для подальшої постановки їх на первинний облік служби у справах дітей Красноріченської селищної ради.

Сільські, селищні ради об’єднаних територіальних громад мають право утворювати у своїй структурі служби у справах дітей та комісії з питань захисту прав дитини.

Такі комісії можуть самостійно приймати рішення органу опіки та піклування по відношенню до дітей на своїй території, тобто надання дітям статусу сироти або позбавленої батьківського піклування, їх подальше влаштування, реєстрація народження знайдених, підкинутих дітей, а також захист житлових і майнових прав дітей.

Загалом на території Красноріченської об’єднаної територіальної громади проживає 961 неповнолітня дитина. Під опікою/піклуванням родичів знаходяться дев’ять дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Двоє дітей, позбавлених батьківського піклування, які є вихідцями з цієї громади, влаштовані до державних дитячих закладів. Також в селищі створено та функціонують дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується п'ять дітей-вихованців, та прийомна сім'я, в якій виховується прийомна дитина.

Створення служб у справах дітей в об’єднаних територіальних громадах є першим суттєвим кроком для підвищення рівня забезпечення прав дітей на відповідній території та посилення відповідальності органів місцевого самоврядування за кожну свою дитину.