Прес-центр9 липня 2021, 16:07

У період пікових температур будуть патрулювати прилеглі до лісу ділянки, - в облдержадміністрації працюють над попередженням пожеж

Перший заступник голови ОДА Олексій Смирнов провів засідання оперативного штабу з підготовки та сталого проходження пожежонебезпечного періоду 2021 року.

На початку заходу він окреслив перед присутніми найважливіше завдання – не допустити повторення минулорічних лісових пожеж, які принесли на Луганщину багато лиха.

Директор Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж Сергій Зібцев, якого було запрошено до обговорень, розповів, що згідно з останніми аерокосмічними дослідженнями поверхні Землі, фіксується зменшення рівня ґрунтових вод. Це може призвести до посух та виникнення пожеж в природних екосистемах. Крім того, він навів світові практики з пожежогасіння займань у лісах та протидію їх виникненню.

За його словами, Луганщині може допомогти уберегтися від пожеж виконання певного комплексу заходів – впровадження сучасної системи виявлення займань, оновлення засобів боротьби зі стихією, впровадження інтерактивних мап, які будуть включати об’єкти протипожежної інфраструктури, оптимізацію маршрутів. Також він навів дієву систему найвищого мобілізаційного режиму – посилений патруль прилеглих до лісу ділянок з настанням пікових температур та високою швидкістю вітру.

Крім того, представники ГУ ДСНС України у Луганській області відзвітували про проведені перевірки населених пунктів та інших об’єктів, розташованих біля лісових масивів, а також про готовність лісогосподарських підприємств Луганського обласного управління лісового та мисливського господарств до пожежонебезпечного періоду 2021 року. Директор Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації Олександр Чалий запропонував організувати патрулювання територій на період високих температур та масового відвідування лісів, адже найчастіше причиною загоряння в екосистемах є саме людський фактор. Він також наголосив на важливості підключення населення до мобільного додатку «Увага Луганщина», який дозволяє протягом хвилини повідомити про надзвичайну ситуацію. Його наразі можна скачати у мобільному  додатку Google play.

«Вважаю за доцільне долучити до цієї роботи дільничних інспекторів поліції, які б допомогли із встановленням такого додатку літнім одиноким людям, або просто поінформували громадян на своїх дільницях», - наголосив головуючий на засіданні Олексій Смирнов.

Враховуючи доповіді членів штабу, було доручено: головам РДА, міським, селищним, сільським головам, керівникам військово-цивільних адміністрацій протягом пожежонебезпечного періоду продовжити неухильне виконання заходів, передбачених Планом дій щодо попередження та ліквідації пожеж у природних екосистемах Луганської області в пожежонебезпечний період 2021 року. Взяти під особистий контроль хід виконання зазначених заходів.

ГУ Національної поліції в Луганській області, ГУ ДСНС України у Луганській області, Луганському обласному управлінню лісового та мисливського господарства та Державній екологічній інспекції в Луганській області продовжити виконання спільної роботи з виявлення та притягнення до відповідальності осіб, які порушують правила пожежної безпеки в лісах, здійснюють самовільне випалювання рослинності або її залишків. Зазначені випадки своєчасно висвітлювати у ЗМІ.