Прес-центр6 серпня 2021, 08:08

Уряд ухвалив постанову, що створює можливості для модернізації державного сервісу в Україні

Уряд ухвалив постанову, що дозволить модернізувати мережу центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП або Центр), покращити доступ до адмінпослуг та розширити кількість сервісів у Центрах. Постанова передбачає зміни до Примірного положення про ЦНАП (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/588-2013-%D0%BF#Text) та Примірного регламенту ЦНАП (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/588-2013-%D0%BF#Text). Крім цього, постанова сприятиме появі нових Дія Центрів.

Дія Центри – one-stop shop – із комплексом усіх необхідних послуг для громадян. Комфортні та інклюзивні приміщення, клієнтоорієнтовані адміністратори, що пройшли навчання, цифрові інструменти, що пришвидшують сервіс, – все це про сучасний державний сервіс.

Як постанова змінить сферу адміністративних послуг:

- Відвідувачі зможуть впливати на якість послуг у Центрах, а ЦНАПи – системно покращувати обслуговування. Щоб підвищити якість послуг, ЦНАПи проводитимуть моніторинг якості та публікуватимуть результати. Крім цього, в кожному ЦНАПі можна буде знайти QR-код із формою-опитувальником для відгуків.

- Зникнуть черги. Штат працівників, кількість місць для очікування та площа простору в Центрах формуватимуться, зважаючи на кількість жителів територіальної громади. Крім цього, це дозволить оптимізувати навантаження на адміністраторів.

- ЦНАП стане місцем для зустрічей громади. У Центрах з’явиться можливість проводити соціальні, культурні, просвітницькі та інші заходи для територіальної громади. Крім цього, ЦНАПи зможуть запровадити додаткові сервіси – безоплатну правову допомогу, приймання головою територіальної громади та консультації підприємців у межах проекту Дія. Бізнес.

- Приміщення Центрів стануть більш сучасними та комфортними. ЦНАПи зможуть використовувати позначки «Дія Центр», навігаційні вказівники, піктограми, постери про нові цифрові можливості, а також затверджені рекомендації щодо дизайну приміщення.

- Українці зможуть скористатися адмінпослугами навіть вдома. Постановою врегульовані особливості надання сервісів «Мобільний адміністратор» та «Мобільний центр». Завдяки цьому адміністратори надаватимуть послуги людям без прив’язки до офісу.

За інформацією Урядового порталу