Прес-центр2 квітня 2020, 12:04

Усі опорні лікарні Луганщини готові прийняти першу хвилю хворих на COVID-19, – Сергій Гайдай

Про це голова облдержадміністрації заявив на нараді в режимі відеоконференцзв’язку з головами райдержадміністрацій, районних рад, міськими головами, головами сільських, селищних об’єднаних територіальних громад, керівниками військово-цивільних адміністрацій.

Він повідомив, що на сьогодні в області три людини з підтвердженим діагнозом COVID-19, ще дві – з підозрою.

Обговорюючи поточні питання ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної із виникненням на території області випадку захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом, Сергій Гайдай також наголосив:

«На кожну потенційно небезпечну ситуацію потрібно реагувати миттєво. Ми не знаємо, як розповсюджуватиметься вірус на Луганщині і скільки необхідно коштів для протидії захворюванню, однак готовими слід бути до усього».

Лікувальні заклади у достатній мірі мають засоби індивідуального захисту та апарати штучної вентиляції легенів. На наступному тижні область отримає додаткову партію апаратів ШВЛ.

Крім того, наші опорні лікарні вже отримали майже 3 мільйони гривень фінансової допомоги.

Очільник Луганщини акцентував, що у період карантину на дитячих майданчиках малечі не повинно бути взагалі.

Звертаючись до керівників міст, районів та ОТГ, Сергій Гайдай рекомендував для уникнення скупченості людей вжити запобіжних заходів відносно відвідування кладовищ на Великдень.

«Наше спільне завдання – зробити все можливе для недопущення подальшого розповсюдження хвороби!» – резюмував він.