Прес-центр19 серпня 2020, 13:08

В Новопсковській громаді підписано перший договір з патронатним вихователем

Перший Договір про надання послуг з патронату над дитиною між органом опіки і піклування Новопсковської селищної ради підписано з патронатним вихователем Інною Нестеренко.

Ця подія відбулася завдяки спільній роботі суб’єктів соціальної роботи з сім’ями з дітьми та участі у Проєкті «Спільно. Соціальні послуги для сімей в громаді» за підтримки Луганського обласного відділення Міжнародної благодійної організації СОС Дитяче містечко, яке провело навчання кандидатів у патронатні вихователі та їх помічників.

Зазначимо, що 6 серпня 2020 року рішенням виконавчого комітету Новопсковської селищної ради №15/303 затверджено послугу патронату над дитиною на території селищної територіальної громади. Запровадження даної послуги в громаді сприятиме подоланню складних життєвих умов сім’ям з дітьми та захистить права дітей.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Послуга патронату орієнтована на дітей, які потрапили в складні життєві обставини та, за різних причин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї (родині) або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

В той час як дитина тимчасово (до 3-х місяців) виховується у професійній патронатній сім’ї, фахівець з соціальної роботи допомагає рідним батькам дитини долати складні життєві обставини, через які її було вилучено: втрату роботи, жорстоке поводження, проблеми з алкоголем тощо.

Перед тим, як розпочати роботу патронатними вихователями необхідно пройти спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволить опанувати всі тонкощі роботи з дітьми.

За надані послуги з догляду та виховання дитини сім’ї виплачується заробітна плата (5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб та по 2 прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку).

Якщо Ви маєте намір стати патронатним вихователем, необхідно звернутися:

- до комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Новопсковської селищної ради» для отримання додаткової інформації щодо процесу запровадження цієї послуги в громаді та подати відповідний пакет документів.

Адреса: вул. Айдарська, 13-В, тел.: 066 37 00 262, e-mail: cnspnpotg@gmail.com

- до Служби у справах дітей Новопсковської селищної ради, смт Новопсков, вул. Шкільна, 15 Б, тел. 0664595817, e-mail: ssdnpotg@gmail.com.