Прес-центр12 червня 2018, 14:06

В області реалізуються програми забезпечення житлом громадян, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

Про це йшлося на брифінгу для ЗМІ в облдержадміністрації сьогодні, 12 червня.

Так, заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Гарькавець нагадала про три діючих постанови Кабінету Міністрів України, що врегульовують питання забезпечення житлом.

Зокрема, постановою № 719 затверджено Порядок та умови надання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також осіб з інвалідністю I-II груп, яка настала унаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, або забезпеченні її проведення.

Постановою № 214 врегульовано питання забезпечення житлом сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав та осіб з інвалідністю І-ІІ груп з числа бойових дій на території інших держав, які отримали інвалідність унаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з перебуванням у таких державах.

Постанова № 280 – забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

На їх реалізацію передбачені кошти у якості субвенції з державного бюджету місцевим. Тож, Урядом розроблено не тільки Порядок та умови надання грошової компенсації, а й забезпечення їх фінансування.

Олена Гарькавець навела приклади реалізації постанов Уряду: у Рубіжному, Біловодську, Сєвєродонецьку, у тому числі й цьогорічні звернення до Старобільської та Біловодської райдержадміністрацій.

У свою чергу, начальник відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг Департаменту Людмила Король розповіла про механізми забезпечення житлом деяких категорій громадян відповідно до цих постанов.

Вона зауважила, що протягом останніх років облдержадміністрацією ініціювалось вирішення на державному рівні існуючих питань стосовно ВПО, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Цьогоріч Уряд прийняв зазначену постанову, яка передбачає деякі зміни до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Грошова компенсація виплачується у повному обсязі в порядку черговості взяття на квартирний облік.

Протягом року від дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку ВПО самостійно використовує призначену компенсацію на придбання жилого приміщення.

За додатковою інформацією можна звернутися до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації за телефоном (06452) 3-00-30.

Про порядок надання довгострокових пільгових кредитів учасникам АТО на будівництво (реконструкцію) або придбання житла на території Луганської області доповіла директор Луганського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Інеса Кірєєва.