Прес-центр29 квітня 2020, 14:04

В області збільшено кількість охоплених родинним вихованням дітей-сиріт

Підсумки роботи служб у справах дітей області за 2019 рік та пріоритетні напрями на 2020 рік розглянуті на нараді з начальниками служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад.

Захід провела заступник голови облдержадміністрації Катерина Безгинськау режимі відеозв’язку.

Під час наради, зокрема, зазначено, що службами у справах дітей області забезпечується реалізація права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання. Так, на Луганщині88,5 % таких дітей охоплено родинним вихованням (станом на 31 грудня 2018 року цей показник становив 85,5 %).

Пріоритетнішою формою влаштування є усиновлення. Протягом 2019 року в області усиновлено 39 дітей. 

Під опікою, піклуванням перебувають 1037 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 956 дітей проживає в сім’ях родичів та знайомих. Протягом 2019 року влаштовано під опіку, піклування 127 дітей.

На сьогодні в області створено та функціонує 22 дитячих будинки сімейного типу та 79 прийомних сімей, в яких виховується 299 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 1 дитячий будинок сімейного типу та 2 прийомних сім’ї переміщені з тимчасово окупованої території Луганської області.

В минулому  році було створено 2 дитячих будинки сімейного типу, 7 прийомних сімей, на виховання влаштовано 42 дитини.

Працівниками служб у справах дітей забезпечується своєчасне виявлення дітей та встановлення їх на облік. Проводяться рейди обстеження умов проживання дітей в таких сім’ях. За їх результатами вживаються заходи до батьків, які не виконують батьківських обов’язків.

Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Раїса Родіна зазначила, що серед завдань та пріоритетних напрямів роботи служб у справах дітей області на 2020 рік єрозвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяння усиновленню дітей старшого віку та родинних груп, якісний контроль за станом утримання та виховання дітей, які проживають в сім’ях усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та в сім’ях, де батьки не виконують батьківських обов’язків, створення патронатних сімей та влаштування в них дітей.

Також відповідні служби впроваджують заходи щодо попередження жорстокого поводження, торгівлі дітьми, забезпечення соціального захисту та надання необхідної допомоги постраждалим дітям, надають на ранньому етапі допомогу та соціальну підтримку сім'ям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, не допускають попадання дитини в інтернатний заклад за заявою батьків.

Крім того, серед завдань працівників служб – аналіз контингенту дітей, які перебувають в інтернатних установах, вжиття заходів щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в біологічні сім'ї та сім’ї громадян України, робота з надання статусу дітям, які постраждали в наслідок військових дій, робота по використанню субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла і приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, і забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа.