Прес-центр2 лютого 2018, 16:02

В облдержадміністрації відбувся семінар-нарада з питання проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку та інвестиційних програм

Сьогодні, 2 лютого, відбулась семінар-нарада для представників райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування, на якій було презентовано оновлений конкурс проектів місцевого розвитку.

Участь у заході взяли заступники голови облдержадміністрації Вадим Данієлян та Ольга Лішик.

У своєму вступному слові Вадим Данієлян наголосив на необхідності залучення до управління місцевими справами громадськості.

Проект нового положення про конкурс, який винесено на публічне обговорення, передбачає ініціювання проектів виключно громадськими інституціями. Органам місцевого самоврядування відведена роль партнера громадської організації або ініціативної групи громадян, вуличного чи квартального комітету, який ініціював проект. Схвалений місцевою радою проект-переможець отримує частку фінансування з обласного та сільського, селищного, міського чи районного бюджету. Але при цьому ініціатори проекту повинні забезпечити фінансування не менше 5 % від загальної вартості проекту власними або залученими з небюджетних джерел коштами. В цьому полягає найбільш суттєва  новація конкурсу 2018 року. Такий підхід дозволить не тільки долучити до прийняття управлінських рішень широке коло громадськості, а й дбайливо ставитись до об’єктів, які будуть створені в результаті реалізації конкурсного проекту, – зазначив Вадим Данієлян.

Заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик звернула увагу на те, що облдержадміністрацією будуть визначені конкурсні пріоритети – такі як: «Освіта – новий освітній простір», «Охорона здоров'я», «Культура», «Вуличне освітлення», «Екологічні ініціативи».

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації Сергій Медведчук доповів про стратегічне планування та стан підготовки інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку. Він звернув увагу на неякісну підготовку проектів, які подаються на конкурси та необхідність цілеспрямованої підготовки фахівців з розробки конкурсних документів.

Учасникам семінару-наради було запропоновано взяти участь у навчальних заходах, які організовуються Ресурсним центром Асоціації органів місцевого самоврядування Луганської області. Інформацію про такі навчальні заходи надав Альберт Зінченко, заступник виконавчого директора Асоціації.