Прес-центр11 лютого 2019, 18:02

Важливо, щоб напрями міжнародної підтримки співпадали з Планом розвитку територій Луганщини, – Сергій Філь на зустрічі з делегацією Королівства Норвегія

Виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегія Уле Тер’є Хорпестадом. У заході також узяв участь радник з питань розвитку Петтер Баук.

Сергій Філь подякував представникам Королівства Норвегія за допомогу у складній ситуації, в якій опинилася Луганщина: «Ми цінуємо цю підтримку. Для нас є важливим продовження співпраці».

Під час зустрічі очільник Луганщини ознайомив поважних гостей із найбільш актуальними для області проблемами. Це, зокрема, ситуація із перетином КПВВ у Станиці Луганській.

«Як обласна влада ми робимо усе можливе для поліпшення умов перетину. Але попре досягнуті у Мінську домовленості Україна немає доступу до зруйнованого мосту. Крім того, для нас є важливим відкриття КПВВ у Золотому, що відкриє автомобільний перетин лінії розмежування», – зазначив він.

Але, як і стосовно питання з підтопленням шахт, підкреслив Сергій Філь, в обох випадках необхідні аналогічні дії протилежної сторони.

«Норвегія є надійним партнером України, – запевнив Уле Тер’є Хорпестад. – Ми підтримуємо її суверенітет та територіальну цілісність. Ми допомагаємо за різними напрямами – енергоефективність, верховенство права, економічна реформа та гуманітарна допомога».

З одним із партнерів, а саме з Норвезькою радою у справах біженців, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія має відвідати Станицю Луганську для більш детального ознайомлення з ситуацією на пункті пропуску.

Сергій Філь також повідомив, що на наступному тижні у Краматорську та Сєвєродонецьку має відбутися Рада донорів, де буде визначений єдиний майданчик для спілкуванні з усіма міжнародними партнерами.

«Нам необхідно, щоб напрями допомоги співпадали із Планом розвитку територій Луганщини на наступні три роки, який буде затверджений на засіданні Ради регіонального розвитку», – сказав він.

Також на зустрічі обговорені питання енергонезалежності та розмінування територій.