Прес-центр7 червня 2021, 13:06

Відбулося ЗНО з історії України

4 червня 2021 року відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з історії України.

В області функціонувало 23 пункти проведення ЗНО, де було створено 335 аудиторій. Його проведення забезпечував 851 педагогічний працівник.

Для участі в ЗНО з історії України зареєструвалось 4 873 учасники. Із них 3 448 осіб взяли безпосередню участь у тестуванні, що складає 70,8 % від загальної кількості зареєстрованих.

Пункти проведення ЗНО функціонували у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному, Старобільську, Біловодську, Новоайдарі, Сватовому та Станиці Луганській.

Усі пункти були оснащені захисними та дезінфікуючими засобами, пірометрами.

Допуск учасників розпочався о 09:50 та продовжувався до 10:50. Під час пропуску медичні працівники проводили термометрію та візуальний огляд учасників на предмет виявлення ознак гострих респіраторних захворювань.

У одного учасника за результатами термометрії зафіксовано підвищену температуру. У зв’язку з цим його не було допущено до пункту тестування та рекомендовано взяти участь у додатковій сесії ЗНО.

Зовнішнє незалежне оцінювання з історії України розпочалось об 11 годині. Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти (04.06.2021, № 100) під час технологічної перерви здійснювався загальний контроль із використанням спеціальних приладів (металодетекторів).

За перебігом процедури зовнішнього незалежного оцінювання у Сєвєродонецьку спостерігали  представники ЗМІ.

Тест ЗНО з історії України складався з 60 завдань чотирьох форм, на виконання яких учасникам надавалося 150 хвилин.

Максимальна кількість тестових балів, яку зможе отримати учасник тестування, правильно виконавши всі завдання тесту, дорівнює 94.

Результат виконання завдань тесту використовуватиметься для прийому до закладів вищої освіти.

Результат виконання завдань № 1–30 («Історія України ХХ – початку ХХІ століття») за бажанням випускника може бути зарахований як державна підсумкова атестація з історії України.

Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО з історії України, правильно виконавши всі завдання № 1–30, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 47.

Учасники тестування, які не змогли взяти участь в зовнішньому оцінюванні через об’єктивні причини, можуть протягом 5 днів після тестування (ураховуючи день проведення) подати до Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти заяву про участь у додатковій сесії ЗНО. Додаткова сесія ЗНО з історії України відбудеться 12 липня.

Сьогодні, 7 червня 2021 року, відбувається зовнішнє незалежне оцінювання з фізики. Для участі зареєструвалися 439 учасників. Пункти проведення ЗНО з фізики створено в Сєвєродонецьку.