Прес-центр20 вересня 2019, 12:09

Віталій Комарницький з робочою поїздкою побував у Новопсковській громаді

Під час робочої поїздки голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Віталій Комарницький  зустрівся із головою Новопсковської об’єднану територіальну громаду Вадимом Гаєвим та оглянув спецтехніку, придбану громадою для комунального підприємства «Новопсковжитло».

Днями, за підтримки  Державного фонду регіонального розвитку, Мінрегіону та Департаменту економічного розвитку, зовнішньоекономічної діяльності та туризму Луганської обласної державної адміністрації в рамках проекту «Придбання спецтехніки для КП «Новопсковжитло» громада отримала  автовишку для обслуговування приладів вуличного освітлення, багатофункціональні автогрейдери та іншу автотехніку.

Новопсковська громада, яка була першою на Луганщині, відома своїми креативними ідеями далеко за межами регіону.

Нещодавно, вона стала першою в Україні громадою, яка опанувала методологію «Острови доброчесності» (Islands of Integrity™) і включила її у власну Стратегію розвитку до 2025 року.

 «Завдяки цій методології громадські лідери та управлінці можуть застосовувати новий підхід до попередження найнебезпечніших форм корупції, причому борючись не з окремими корумпованими особами, а міняючи внутрішні політики й організаційні системи, де потенційно можуть виникати корупційні схеми», – розповів очільнику області Вадим Гаєв.

Користуючись нагодою, голова Новопсковської ОТГ також поскаржився на проблеми. Мовляв, за його підрахунками, через спротив районної ради за чотири роки громада втратила 71,0 млн грн. інфраструктурної субвенції.

Крім того, є питання з розташуванням прикордонного загону, який сьогодні орендує будівлю, при тому, що у Новопскові є вільні приміщення комунальної власності.

Громада готова відремонтувати приміщення власним коштом та «поселити» прикордонників, але для цього необхідно, щоб районна рада передала їх у власність ОТГ.

Вадим Гаєв наголосив, що прикордонний загін – потужний платник податків, тому важливо, щоб він залишився у громаді.