Прес-центр18 cічня 2017, 12:01

Вже у січні Швейцарія надасть Україні допомогу на 100 млн. доларів – Президент

В рамках робочого візиту до Давосу для участі у Всесвітньому економічному форумі Президент України Петро Порошенко зустрівся з Президентом Швейцарії Доріс Лойтхард.

Президент України подякував за підтримку Швейцарією територіальної цілісності України, відзначивши її суттєвий внесок у діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та значне фінансування гуманітарних проектів.

Сторони відзначили успішне проведення засідання Спільного українсько-швейцарського комітету з торговельно-економічного співробітництва, а також набуття чинності Угоди про виділення Україні кредиту в розмірі 200 млн. дол. США. У цьому зв’язку швейцарська сторона запевнила у готовності надати перший транш кредиту обсягом 100 млн. дол. вже у січні.

«Було прийнято рішення, яке щойно оголошено, що до кінця січня Україна отримає 100 млн доларів, які надійдуть на рахунки Національного банку. 100 млн доларів фінансової допомоги від Швейцарської Конфедерації як перша частина траншу, який спрямований на підтримку України», - повідомив Глава держави журналістам. Президент подякував за таке рішення.

Сторони також констатували позитивну динаміку інвестиційного співробітництва. Глава Української держави запросив швейцарських інвесторів до роботи в Національній інвестиційній раді.

Було також домовлено, що Швейцарія запровадить безвізовий режим для українських громадян одразу після ухвалення аналогічного рішення з боку ЄС.

 

http://www.president.gov.ua/news/vzhe-u-sichni-shvejcariya-nadast-ukrayi...