Прес-центр8 травня 2018, 12:05

Юрій Гарбуз: Виділення коштів на шахту «Золоте» – частина програми розвитку вугільної галузі

Визначено перелік першочергових заходів для запобігання надзвичайної ситуації, пов’язаної із затопленням шахт Первомайсько-Стаханівського вугледобувного регіону Луганської області. Першочерговим завданням є відкачування шахтних вод для ліквідації надзвичайної ситуації та стабілізації водовідливу. Кошти у сумі 131,188 млн грн на здійснення цих заходів були виділені Кабміном та перераховані на рахунки ДП «Первомайськвугілля».

«Недопущення еколого-техногенної катастрофи, боротьба з підтопленням шахт – це складова комплексної програми зі стабілізації вугільної промисловості Луганщини. Йдеться не тільки про економічний добробут регіону, мова йде про тисячі шахтарів та членів їхніх родин. Саме тому я використовую всі можливі ресурси », – наголошує голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

Так, на виконання гірничо-прохідницьких робіт з перекріплення підземних гірничих виробок шахти «Золоте» передбачено 14, 223 млн грн, на придбання обладнання для облаштування водовідливних комплексів на горизонтах 660 метрів і 775 метрів – 55,162 млн грн, вартість монтажних робіт складе 61,802 млн грн.

Наступний крок – реконструкція очисних споруд. На це передбачено 260 млн грн. З обласного бюджету було спрямовано 1,5 млн грн на розробку проектно-кошторисної документації.

Загалом на вугільну промисловість Луганської області державою виділено близько 400 млн грн.

Нагадаємо, 4 травня стався прорив рудничних вод до мережі діючих підземних виробок шахти «Золоте» внаслідок збільшення притоку води із затопленої шахти «Родіна». Також було затоплено камери центральної підземної підстанції та головного водовідливу горизонту 775 м.

Критична ситуація утворилася через збільшення рівня шахтних вод у результаті зупинки робіт на гідравлічно пов’язаних шахтах «Первомайська» і «Голубівська», які розташовані на тимчасово окупованій території Луганської області, а також шахти «Родіна», та накопичення у виробках непрацюючих копалень великого обсягу підземних вод.

Прискорене підвищення рівнів у затопленій шахті «Голубівська» (НКТ) з перевищенням рівнів у гідравлічно пов’язаних шахтах «Первомайська» (НКТ) і «Родіна» у напрямку до шахти «Золоте» у лютому 2018 року створило загрозу аварійного збільшення водоприпливу до шахти та аварійного затоплення гірничих виробок. Це призвело до виникнення надзвичайної ситуації техногенного й еколого-техногенного походження.

25 квітня Уряд виділив виділив 131,188 млн грн на вирішення проблеми підтоплення шахт у Луганській області.

Водовідвід навколишніх копалень був встановлений на шахті «Голубівська», яка залишилася на окупованій території. Його робота була зупинена, тому виникла необхідність побудувати систему водовідливу на шахті «Золоте». Цим питанням протягом майже трьох років займалися керівництво шахти, обласна влада та профільне міністерство.

Під головуванням Юрія Гарбуза неодноразово скликалися наради та засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Таким чином, була проведена системна кропітка робота на всіх рівнях.

Довідково. До складу ДП «Первомайськвугілля» на даний час входять 4 шахти – «Гірська», «Тошківська», «Карбоніт» та «Золоте». Загальна кількість працюючих складає 4700 осіб. Шахтоуправління ДП «Первомайськвугілля» демонструє позитивну динаміку розвитку, зокрема постійно збільшується видобуток вугілля. Щодоби тут добувають близько тисячі тон низькозольного якісного «чорного золота». Загальні запаси вугілля складають близько 100 млн т, що забезпечує орієнтовний строк експлуатації шахт до 50 років.