Прес-центр9 серпня 2018, 14:08

З держбюджету виділено майже 9,5 мільйонів субвенції на дітей-сиріт

Наразі з державного до обласного бюджету надійшло 9.408,3 тис. гривень субвенції на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною», оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя.

Ця сума вже в повному обсязі профінансована на рахунки відповідних місцевих бюджетів області.

Загалом Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» місцевим бюджетам Луганської області передбачена ця субвенція в обсязі 16.549,7 тис. гривень.

Згідно з відповідною постановою Кабінету Міністрів України її розподіл між бюджетами міст обласного значення та районними бюджетами, які заходяться на підконтрольній українській владі території, здійснено відповідно до розрахункової потреби по функціонуючих дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях станом на 31 грудня 2017 року та тих, що планується створити у 2018 році, за даними Служби у справах дітей, та затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 21 грудня 2017 року № 929.

Відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України Порядку зазначена субвенція спрямовується на вищеназвані напрями, а також на здійснення видатків на сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за батьків-вихователів і прийомних батьків.