Прес-центр4 червня 2022, 08:06

За перші три дні надійшло майже 600 тисяч заявок на отримання грошової допомоги від міжнародних організацій через портал єДопомога

За першу добу після відкриття 31 травня можливості подання заявки на отримання допомоги від міжнародних організацій через інформаційну платформу єДопомога (https://edopomoga.gov.ua) до Міністерства соціальної політики надійшло понад 250 тисяч звернень, станом на 3 червня подано вже майже 600 тисяч.

Нагадаємо, що громадяни, які мають статус внутрішньо переміщеної особи або які проживають/перебувають на тимчасово окупованих, деокупованих територіях або таких, що знаходяться в зоні активних бойових дій, на соціальній платформі єДопомога можуть направити свою заявку на отримання грошової допомоги від міжнародних організацій. Для цього потрібно вказати соціальний статус, заповнити персональні дані та вказати IBAN, міжнародний номер банківського рахунку.

Таким чином розширено можливості доступу до отримання виплат найбільш вразливим категоріям населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Наразі Мінсоцполітики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи наявні державні інформаційні реєстри та бази даних, що дозволяє отримувати якісну і перевірену інформацію про особу та її потреби.

Проєкти з надання допомоги найбільш вразливим категоріям українських громадян, які постраждали від воєнного вторгнення російської федерації в Україну, реалізуються у межах спільної роботи Мінсоцполітики та окремих агенції ООН, таких як Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ), Всесвітня продовольча програма (ВПП), Міжнародною організацією з міграції (МОМ), Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариством Червоного Хреста України.

Звертаємо увагу, що фінансування таких виплат відбуватиметься за результатами проведеної верифікації та лише за умови підтримки та фінансування відповідних проєктів міжнародними донорами.