Прес-центр23 вересня 2021, 09:09

За результатами засідання Уряду, яке відбулося 22 вересня, прийнято низку важливих рішень для системи охорони здоров’я

Схвалено та направлено до Верховної Ради України законопроєкт про кримінальну відповідальність за підробку документів про проведені профілактичні щеплення. Як повідомив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, цей документ передбачає посилення відповідальності за внесення неправдивих медичних даних про проведене щеплення і забезпечить зовсім інший рівень відповідальності за маніпуляції з довідками про щеплення.

Дошкільні заклади освіти, учні спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти не припинятимуть освітній процес незалежно від рівня епідемічної небезпеки. Прийняті відповідні зміни до Постанови про карантин № 1236.

Також внесені зміни до постанови № 331 про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з COVID-19. Завдяки цим змінам заклади охорони здоров’я зможуть ефективніше розгортати мережу закладів для реагування на нову хвилю коронавірусної інфекції.

Прийняті протокольне рішення про затвердження МОЗом переліку професій та організацій, яким обов’язково потрібно мати щеплення від COVID-19. Зокрема, до нього ввійдуть працівники закладів освіти, центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій.

Були уточнені правила з електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами та їх доставки кінцевому споживачу. Врегулювані питання закупівлі лікарських засобів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на протидію COVID-19.