Прес-центр14 лютого 2018, 17:02

За рік на Луганщині вилучені підакцизні товари на суму 3,5 млн гривень

Минулоріч співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Луганській області (спецпідрозділ «Фантом») вздовж лінії розмежування викривали правопорушення на лінії розмежування та контрольних пунктах в'їзду-виїзду, здійснювали державний контроль за дотриманням вимог чинного законодавства під час ведення господарської діяльності суб’єктами господарювання та порядку переміщення осіб й вантажів.

Зокрема, в районах між населеними пунктами Попасна – Кримське, Трьохізбенка – Лобачеве, Щастя – Станиця Луганська.

Так, протягом 2017 року на КПВВ «Станиця Луганська» податківці здійснили огляд та пропуск понад 1,7 млн громадян. Під час переміщення товарів до району або з району проведення АТО встановлено 128 порушень, по яких складено протоколи про адміністративні правопорушення на загальну суму 1,1 млн гривень.

У ході проведення операції «Акциз-2017» з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на загальну суму 3,5 млн гривень. Серед вилученого: 23 тис. літрів алкогольних напоїв орієнтовною вартістю понад 2,3 млн гривень, 20,6 тис. пачок цигарок та тютюну орієнтовною вартістю 544 тис. гривень, 24,5 тонни пально-мастильних матеріалів на орієнтовну суму 608 тис. гривень.

Під час патрулювання території вздовж річки Сіверський Донець зупинено 230 автівок, напакованих різноманітними товарами. Водії-порушники намагалися переправити промислові та продовольчі товари загальною орієнтовною вартістю близько 4 млн гривень до тимчасово непідконтрольної українській владі території для подальшої їх реалізації. Здебільшого це продукти харчування – ковбаса, масло, сир, овочі і фрукти в асортименті.

Долучилися «фантомівці» й до заходів, спрямованих на боротьбу з нелегальними перевізниками, які ставлять під загрозу життя і здоров’я людей. Минулого року на Луганщині виявлено понад 100 нелегальних таксистів, стосовно яких складено протоколи про адміністративні правопорушення.

Крім того, за матеріалами «Фантому» слідчими органами зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 15 кримінальних проваджень. Вони стосуються незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів, фінансування тероризму, незаконної порубки лісу, порушень правил охорони або використання надр, крадіжки, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, крадіжки з проникненням до житла тощо.

За інформацією Головного управління ДФС у Луганській області