Прес-центр9 серпня 2018, 19:08

Залучення реальних джерел фінансування призведе до подолання кризи в економіці, – Геннадій Іваненко

Виїзне засідання колегії Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської облдержадміністрації відбулося сьогодні, 9 серпня у м. Кремінна. У заході взяли участь представники ОДА, райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад, міські голови.

«Сьогодні економіка Луганщини перебуває в складній ситуації через події на Сході України. Це призвело до значного зменшення надходжень до обласного бюджету Луганщини та втрати позицій на економічному рівні. Головним актуальним питанням є залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій, а також можливість залучення реальних додаткових джерел фінансування, що в свою чергу призведе до подолання кризи в економіці та запровадження ефективного механізму її уникнення», – зауважив заступник голови облдержадміністрації Геннадій Іваненко.

Про залучення інвестицій у регіональний розвиток та пріоритети інвестиційної політики на місцях доповів директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Сергій Медведчук.

За його словами, за 2015-2017 роки область отримала кошти в сумі 541,9 млн грн для реалізації 149 проектів, з яких завершено – 61, використано 301,7 млн грн.

Кабміном затверджено перелік проектів, які можуть фінансуватися в 2018 році за рахунок ДФРР, до якого увійшли 63 проекти Луганської області на суму 386,7 млн грн. Не розподіленими залишаються 14,6 млн грн.

«Позиція Уряду така, що ДФРР повинен підтримувати проекти розвитку громад, а не фінансувати ремонти. Тому Кабмін визначив мінімальну кошторисну вартість – 5 млн грн для будівництва і 1 млн грн – для інших проектів. Це дозволить реалізовувати масштабні проекти регіонального розвитку, комплексно вирішувати питання територій, зокрема нове будівництво», – зазначив Сергій Медведчук.

Звертаючись до керівників райдержадміністрацій, ОТГ та міських голів, він підкреслив, що під час підготовки проектів необхідно відповідально ставитися до збирання та оформлення всієї необхідної документації, передбачати кошти у місцевих бюджетах для виготовлення ПКД, а найголовніше – орієнтуватися на масштабні проекти.

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму нагадав, що під час конкурсу проекти оцінюються за п’ятьма критеріями:

- територія охоплення вирішення проблеми (по об'єднаним територіальним громадам – вплив на кількість жителів);

- ступінь впливу проекту на вирішення проблеми;

- інноваційність проекту;

- співфінансування з місцевих бюджетів;

- соціальна або економічна спрямованість проекту.

У зв’язку з цим, проаналізувавши подані у попередні періоди проектні заявки, окремо Сергій Медведчук зупинився на найбільш характерних помилках:

• невідповідність напрямками Стратегії розвитку Луганської області до 2020 року і Планам заходів щодо її реалізації;

• забезпечення співфінансування проектів на рівні 10% і підготовка типових інвестиційних проектів, що не дає можливості отримати високу оцінку;

• більшість проектів мають локальний характер і не передбачають забезпечення комплексного підходу для вирішення нагальних, важливих проблем;

• проекти, які на попередньому конкурсному відборі не набрали достатньої кількості балів, подаються на конкурсні відбори наступних років практично без зміни, та зі застарілою проектно-кошторисною документацією.

«В умовах критичного недоотримання доходів обласного бюджету сьогодні нашим завданням є ефективне використання виділених державних ресурсів на дійсно важливі комплексні проекти, спрямовані на розвиток громад. Державний фонд регіонального розвитку є одним з основних джерел фінансування з державного бюджету», – наголосив доповідач.