Прес-центр22 березня 2017, 17:03

Завдяки заходам з нерозповсюдження вірусу АЧС – карантин у всіх чотирьох районах області знято

Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області повідомляє, що епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней (далі АЧС) в Україні значно погіршилася. Наразі виявлено 56 випадків АЧС.

Враховуючи динаміку розповсюдження захворювання впродовж 2012-2016 років та здатність вірусу АЧС за короткий проміжок часу поширюватися на значні території, у 2017 році можна очікувати значне збільшення випадків захворювання.

У січні 2017 року інфекційне захворювання свиней виявлено у Старобільському, Сватівському, Новоайдарському та Білокуракинському районах.

Завдяки оперативно проведеним заходам з ліквідації та недопущення розповсюдження вірусу АЧС територією Луганської області ­– карантин з АЧС у всіх чотирьох районах знято.

Наразі безпека щодо АЧС кожного господарства в якому утримуються свині залежить не тільки від фахівців ветеринарної медицини, а від самих власників свиней.

Що необхідно знати пересічному громадянину про африканську чуму свиней

  -  АЧС не становить небезпеки для людей.

  -  На АЧС хворіють лише дикі та свійські свині.

  -  Основний шлях передачі збудника - це безпосередній контакт тварин між собою та перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також - предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи.

   - Виявивши хвору тварину чи труп свині в природному середовищі необхідно негайно   сповістити про це лікаря ветеринарної медицини за місцем знаходження та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

Елементарні правила завдяки яким можна вберегтися

від африканської чуми свиней

 -  Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.

- Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі та взутті використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.

-    Не дозволяти відвідування власного господарства стороннім особам.

-    Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.

-    Не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо Ви мисливець.

-    Не приносити у власне господарство туші впольованих диких кабанів.

-   Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою.

При підозрі на АЧС сповістіть фахівця ветеринарної медицини, або звертайтесь до Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області за тел.: 6-80-15, 0506449273, 0501373706, 0505590670, 0507536315, 0668849027.

А також до Лисичанської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини -  тел.0951916143, 0507325816.