Прес-центр3 жовтня 2017, 15:10

ЖКГ Луганщини готове до опалювального сезону, – брифінг

Про підготовку житлово-комунального господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років сьогодні, 3 жовтня, на брифінгу для ЗМІ розповів директор Департаменту житлово-комунального господарства  облдержадміністрації Віталій Сурай.

Він зазначив, що наразі область виконала задачі Уряду з підготовки до опалювального сезону – на 1 жовтня цей показник на Луганщині складає 99,9 %.

Це стало можливим завдяки злагодженій роботі усіх відповідних служб, яка координувалась на регулярних засіданнях штабу з підготовки області до осінньо-зимового періоду, створеного відповідним розпорядженням голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза.

«Так, сьогодні перед нами стоїть задача завершити підготовчі роботи та нормально розпочати опалювальний сезон, над чим території зараз і працюють», – зазначив Віталій Сурай.

Також під час роботи регіональної комісії з питань ТЕБ та НС вирішено звернутися до Кабінету Міністрів України щодо проведення у Сєвєродонецьку виїзного засідання Уряду, зокрема, відносно діяльності ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» та ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ».

Зараз ТЕЦ готова до постачання теплової енергії усім користувачам. Проте підприємство не генерує електричну енергію – за цим напрямом є деякі проблеми у частині платіжного балансу, які треба вирішити.

Стосовно ТОВ «ЛЕО» Віталій Сурай наголосив, що є стурбованість щодо підготовки підприємства до осінньо-зимового періоду. За звітами ця цифра складає трохи більше 40 %, але за критеріями Міністерства енергетики та вугільної промисловості України об’єкти ТОВ «ЛЕО» слід підготувати до 1 грудня.

Необхідно вирішити і ситуацію з опаленням у селі Кримське, смт Тошківка та Нижнє, які залишилися без газопостачання. Він відзначив, що вже розроблено проект будівництва 10-кілометрової гілки газопроводу, проведена низка необхідних процедур.

Наразі очікується відповідне рішення від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, прийняття якого очільник області Юрій Гарбуз вчора на селекторній нараді попросив прискорити. Разом з тим, продовжується забезпечення жителів цих населених пунктів автономними джерелами опалення.

Що стосується договорів на постачання газу для вироблення теплової енергії на брифінгу було зауважено, що з сімома з восьми основних підприємств, трейдером яких є НАК «Нафтогаз України», документи підписані. Днями очікується укладання аналогічного договору з ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ».