Про стан дотримання працівниками КРУ в Луганській області вимог антикорупційного законодавства за I півріччя 2011 року

Протягом I півріччя 2011 року працівники КРУ в Луганській області дотримувалися вимог антикорупційного законодавства, матеріали про факти корупційних правопорушень не складалися і до правоохоронних органів не передавалися, працівники управління за вчинення корупційних правопорушень до дисциплінарної відповідальності не притягались і не припиняли перебування на державній службі.
 
Організація роботи управління по дотриманню вимог антикорупційного законодавства здійснюється відповідно до Плану заходів КРУ в Луганській області з питань запобігання та протидії корупції на 2011 рік.
 
Протягом I півріччя 2011 року в управлінні з метою попередження і профілактики виникнення проявів корупції проводилася роз'яснювальна робота з вивчення основних положень антикорупційного законодавства.
 
Хотілося б нагадати, що 1 липня набули чинності Закони України «Про засади запобігання і протидії корупції» (за винятком статей 11 і 12, які наберуть чинності з 1 січня 2012 року) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення».
 
З 1 липня чиновникам заборонено приймати подарунки частіше двох разів на рік. І то лише як прояв, наприклад, гостинності. Ціна подарунка не може перевищувати 50% мінімальної заробітної плати або 480 грн. Подарунки автоматично стають державною або комунальною власністю. Виняток становлять подарунки від близьких осіб, виграші в лотереях і конкурсах. Крім того, чиновникам заборонено мати в безпосередньому підпорядкуванні близьких осіб.
 
Передбачена й норма про декларування чиновниками не тільки доходів, але і витрат (якщо витрати перевищують 150 тисяч гривень), але вона набере чинності з 1 січня 2012 року.
Закон розширює коло осіб - суб'єктів відповідальності за корупційні діяння. У цей список потрапили не тільки чиновники середньої ланки, а й перші особи - Президент України, Голова ВР України, Прем'єр-міністр України, Генпрокурор, міністри, інші керівники центральних органів виконавчої влади. Крім того, боротьба з корупцією торкнеться сфери надання публічних послуг - зокрема, діяльність аудиторів і нотаріусів.
 
Боротися з корупцією необхідно спільними і узгодженими діями, що стане можливо лише після глибокого усвідомлення сутності цього явища.
 
Ольга Кочетова,
головний спеціаліст з питань запобігання
та протидії корупції КРУ в Луганській області