Туризм

   Студією «Новаторфільм», за підтримки Державного агентства України з питань кіно, створено краєзнавчий, патріотичний, анімаційний серіал для всієї родини «Моя країна Україна». Кожна серія, то подорож Україною з легендами та історією рідного краю. Є і про наш регіон - Легенда про Луганські степи. Фільми цього серіалу формують національну свідомість, гордість за свою країну, допомагають виховувати майбутнє покоління українців.

«Львівський міжнародний форум індустрії туризму та гостинності»

В період з 20 до 22 жовтня 2020 року, за адресою: м. Львів, вул. Коперника, 17, відбудеться Львівський міжнародний форум індустрії туризму та гостинності, в рамках якого працюватимуть дві виставки – XXI Міжнародна виставка «ТурЕКСПО» та XIV Спеціалізована виставка «Готельний та ресторанний бізнес».

Метою форуму є активізація розвитку внутрішнього туризму, просування українського туристичного продукту, популяризація сільського туризму та маловідомих туристичних об’єктів України, створення майданчика для обговорення особливостей роботи в умовах пандемії та шляхів подолання наслідків кризи.

З питань участі в експозиції виставки та в роботі панельної дискусії звертатись до організаторів. Контактна особа ПрАТ «Гал-ЕКСПО» ‑ Рената Іваницька, тел. (067) 6711434, е-mail: vicegalexpo24@gmail.com.

Детальна інформація на сайті ‑ www.galexpo.com.ua/turexpo/.

«Семінар щодо безпеки туристів як чинника сталого розвитку туризму»

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з метою підвищення рівня безпеки споживачів туристичних послуг під час подорожей планується проведення 13.12.2019 об 1100 Семінару щодо безпеки туристів як чинника сталого розвитку туризму.

В ході Семінару планується обговорення питання щодо:

видів страхування туристів під час подорожей;

готельних систем безпеки, пожежної безпеки, дотримання ДБН та стандартів;

харчової безпеки НАССР та дотримання вимог стандарту ISO 22000;

моніторингу рівня надзвичайних ситуацій у туризмі та заходів безпеки;

сертифікації підйомників та витягів, особливостей безпеки пішохідних гірських походів, правил маркування туристичних маршрутів;

міграційних загроз для національної безпеки, торгівлі людьми під виглядом тризму;

авіаційної безпеки туристів.

Місце проведення заходу: м. Київ, вул. Госпітальна, 4, Premier Hotel Rus (конференц-зала, секція А). Початок реєстрації о 10.00.

У разі зацікавлення взяти участь у зазначеному заході необхідно зареєструватись за посиланням https://forms.gle/CJpCZXvnfRmbe2Ue6 у термін до 12.12.2019.

В облдержадміністрації проведено нараду щодо впровадження кластерного підходу до надання туристичних послуг в регіоні

  З метою здійснення поступових змін на шляху поліпшення передумов розвитку туристичної галузі Луганської області Департаментом економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації під головуванням директора Сергія Медведчука проведено нараду щодо впровадження кластерного підходу до надання туристичних послуг в регіоні.

  У нараді взяли участь представники Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, громадськості, а також суб’єкти туристичної діяльності.

  Окрім впровадження кластерного підходу для надання туристичних послуг в регіоні, під час заходу, присутні обговорили питання конкурентоспроможності туристичних послуг на внутрішньому ринку, залучення інвестицій у розбудову туристичної інфраструктури, промоції та представлення потенціалу Луганщини на виставках.

  Сергій Медведчук зазначив, що співпраця бізнесу, влади і громади є основою розвитку будь-якої території. Зауважив, що наш регіон багатий на об’єкти, які можуть зацікавити туристів, історичні пам’ятки, а також на ініціативних людей, які працюють в готельному, ресторанному бізнесі, у спортивній та інших сферах. Зацікавлені у туристах суб’єкти об’єднавшись можуть створити сучасний, цікавий туристичний продукт високої якості, безпечний і доступний для споживачів. 

У Кремінському районі пройшов семінар «Розвиток дитячо-юнацького туризму та краєзнавства»

  02.04.2019 на базі Кремінського районного будинку дитячої творчості відбувся семінар для викладачів природничих наук навчальних закладів Кремінського району на тему: «Розвиток дитячо-юнацького туризму та краєзнавства». Цей вид туризму займає особливе місце в системі туристської діяльності, через те, що орієнтований на соціально важливу категорію – учнівську молодь.

  У семінарі взяли участь представники місцевих органів виконавчої влади, СНУ ім. В. Даля, Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, громадськості та педагоги загальноосвітніх закладів Кремінського району.

  В ході семінару було приділено увагу географічному аналізу стану розвитку туризму Луганської області і умовах конфлікту, висвітлено багато питань, що стосуються розвитку дитячо-юнацького туризму в цілому, туристичним походам, як особливій формі оздоровлення та всебічного розвитку молоді, організації та проведенню краєзнавчої експедиції учнівської молоді тощо.

  Під час заходу була представлена інформаційно-рекламна продукція щодо туристичного потенціалу Кремінського району із символікою.

  Такі заходи безумовно є вагомим фактором розвитку туристичної сфери як певної території, так і регіону в цілому.

Обговорення планів роботи з розвитку туризму на 2019 рік

  

  Департаментом економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації 22 січня 2019 року проведено робочу нараду щодо обговорення Плану заходів з розвитку туризму в Луганській області на 2019 рік.

  У нараді взяли участь представники Луганського регіонального відділення Асоціації міст України, Луганського Центру розвитку місцевого самоврядування, кафедри міжнародної економіки та туризму Інституту міжнародних відносин СНУ імені Володимира Даля, структурних підрозділів облдержадміністрації, комунальних закладів освіти, діяльність яких пов’язана з туризмом, суб’єктів туристичної діяльності, громадських організацій тощо.

  В рамках обговорення було зроблено акцент на важливість залучення інвестиційних ресурсів у сферу туризму, промоцію туристичного потенціалу, необхідності розробки документу, який визначить мету, стратегічні цілі, напрямки, завдання з розвитку туристичної сфери регіону, дасть можливість більш ефективно координувати роботу в туристичному напрямку із застосуванням стратегічного підходу до планування.

  Присутні відмітили важливість розвитку туристичної галузі для економіки регіону загалом, висловили власну точку зору щодо туристичних можливостей Луганщини та впровадження заходів, необхідних для розвитку сфери.

Змінено принцип нарахування туристичного збору

  З 1 січня 2019 року набули чинності зміни до Податкового кодексу, згідно з якими в Україні діють нові ставки туристичного збору. Раніше їх розмір встановлювався у відсотках до вартості номеру, а з 1 січня 2019 року у відсотках від мінімальної зарплати: до 0,5% для українських туристів та до 5% для іноземних туристів. Конкретну ставку туристичного збору повинна визначити кожна окрема сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаної територіальної громади для свого населеного пункту.

  Мінекономрозвитку підтримує зміну принципу нарахування туристичного збору. Такий підхід дозволяє не тільки індексувати величину збору, але й запобігає зловживанням. Раніше готелі могли «на папері» занижувати ціни на розміщення, щоб зменшити обсяги туристичного збору сплаченого до місцевих бюджетів.

  Водночас, Мінекономрозвитку звертає увагу на те, що в абсолютному вимірі в 2019 році туристичний збір не може перевищувати 20,86 грн за добу розміщення для українських туристів та 208,65 грн (близько 6,5 євро) для іноземних туристів. Граничні розміри туристичного збору цілком відповідають світовій практиці. Ставки різняться від 1 до 9 євро. Наприклад, в Римі він становить від 3 до 7 євро в залежності від класу готелю.

  Крім того, в Україні місцеві ради можуть ухвалити рішення про встановлення нульової ставки туристичного збору, якщо дійдуть висновку, що економічний ефект від залучення додаткових туристів компенсує витрати на відновлення інфраструктури населеного пункту.

  В 2003 році також було виявлено, що ринок готельних послуг не чутливий до змін в ставках збору -  скасування готельного збору майже не позначилось на цінах українських готелів.

  Оскільки, розвиток та просування дестинацій є в першу чергу завданням місцевих громад, Мінекономрозвитку розцінює новий туристичний збір як ефективний інструмент регулювання туристичної галузі на місцевому рівні.

 За інформацією Мінекономрозвитку

«Проведення велофестивалю «Sherwood weekend» в м. Старобільськ»

  За інформацією громадської організації «Центр спільного розвитку «Дієва громада» 26 серпня 2018 року в м. Старобільську відбудеться велофестиваль «Sherwood weekend». Мета даного фестивалю підвищення привабливості велосипедного руху, розвиток зеленого туризму та змістовного дозвілля.

  Велофестиваль «Sherwood weekend» проводиться в рамках програми «Єдина громада», яка виконується організаціями IREX та ГУТР за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), в організації фестивалю приймає участь Асоціація велосипедистів м. Києва, а також представники, волонтери, творчі групи, підприємці зі всієї Півночі Луганської області.

  Просимо всіх зацікавлених залучитися та підтримати даний захід, який сприятиме підвищенню туристичної привабливості Старобільського району.

«Проведення Міжнародного туристичного тижня у Закарпатті»

  За інформацією Закарпатської обласної державної адміністрації з 21 по 26 вересня  2018 року у м. Ужгород планується проведення Міжнародного туристичного тижня у Закарпатті офіційними організаторами якого є: Закарпатська обласна державна адміністрація, Закарпатська обласна рада, Ужгородська міська рада.

  У рамках зазначеного заходу відбудеться:

  ХVІІ Міжнародна туристична виставка-ярмарок «Тур’євроцентр – Закарпаття 2018» у приміщенні та на прилеглій території Ужгородського культурно-історичного центру «Совине гніздо» (21 – 22 вересня 2018 року);

конференція на тему: «Гастрономічний та винний туризм: перспективи розвитку в Закарпатській області» (26 вересня 2018 року).

  Під час Міжнародного туристичного тижня у Закарпатті передбачається презентація туристичного продукту областей України та іноземних країн, запровадження інвестиційних та інноваційних проектів у туристичній сфері.

  Закарпатський туристичний продукт традиційно презентуватиметься районами та містами області.

  Для участі у заходах запрошені представники туристичних організацій та фірм з Білорусі, Польщі, Румунії, Словаччини, Туреччини, Угорщини, Хорватії, Чеської Республіки.

  Крім того, у рамках виставки-ярмарку «Тур’євроцентр – Закарпаття 2018» проводитиметься:

представлення сільського туризму Закарпаття;

майстер клас з приготування національних страв та виготовлення сувенірної продукції;

дегустація закарпатських вин, м’ясних виробів, сирів, морепродуктів тощо.

  Заявку та умови участі у виставці-ярмарку розміщено на офіційному туристично-інформаційному порталі «Вітаємо на Закарпатті" за посиланням: http://zaktour.gov.ua//міжнародна-туристична-виставка-ярмарок/.

  Контактна інформація за електронною адресою: economy@carpathia.gov.uazak.oda.tour@gmail.com; факс (0312) 614411; тел. (0312) 639031, 659032.

Шановні колеги!

  Інформуємо вас, що у рамках пріоритетного напряму-3 «Сприяння розвитку культури та туризму, контактам між людьми» Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону оголошено конкурс експертів з двадцяти країн, у тому числі з України, який реалізується проектом «Routes4U».

  «Routes4U» є спільним проектом Ради Європи та Європейської комісії (Генеральний Директорат Європейської комісії з питань регіональної та міської політики, DG REGIO). Проект сприяє регіональному розвитку через програму Ради Європи «Культурні маршрути» у чотирьох макрорегіонах Європейського Союзу відповідно до Конвенції Фаро, зокрема в Дунайському регіоні, до якого належать Івано-франківська, Одеська, Чернівецька, Закарпатська області України. Детальна інформація у додатку (англійська мова).

  Проект «Routes4U» шукає експертів за такими напрямами:

- Регіональний розвиток та / або сталий розвиток;

- Соціальна взаємодія та / або групова згуртованість;

- Культурне співробітництво;

- Сталий туризм;

- Охорона природної та культурної спадщини;

- Комунікації та / або зв'язки з громадськістю.

  Завданнями експертів є:

Дослідження існуючої макрорегіональної політики в галузі культурних маршрутів, а також розробка нових політик, керівних принципів чи рекомендацій.

Вивчення економічної, туристичної та політичної ситуації в чотирьох макрорегіонах, виявлення проблем, можливостей та потреб.

Навчання з предметів, пов'язаних з культурними маршрутами, такими як маркетинг, сталий туризм, мале та середнє підприємництво.

Кінцевий термін подання заявок на конкурс - 15 серпня 2018 року.

Детальна інформація щодо конкурсу: https://pjp-eu.coe.int/en/web/cultural-routes-and-regional-development/-....

P.S.  Нагадуємо,  що  інформація  щодо  участі України у програмі Ради Європи “Культурні маршрути” є на сайті Мінкультури http://bit.ly/mincult-cr

Обговорення першочергових заходів з питань розвитку туризму в Луганській області

20 червня 2018 року відбулась робоча нарада під керівництвом заступника директора Департаменту – начальника управління інвестиційної діяльності, підприємництва та цінової політики, виконуючого обов’язки директора  Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації Ахтирської Л.Є. з питань проведення у ІІІ кварталі заходів з розвитку та популяризації туристичного потенціалу Луганщини.

У заході взяли участь представники Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації, Асоціації з розвитку туризму в Луганській області, кафедри міжнародної економіки та туризму Навчально-наукового інституту міжнародних відносин СНУ ім. В.Даля, комунальних закладів позашкільної роботи, діяльність яких пов’язана з туристичною сферою, суб’єктів підприємницької діяльності тощо.

Учасниками зустрічі акцентовано увагу на необхідності розвитку сільського зеленого туризму, який може забезпечити не лише позитивний туристичний імідж, а й сприятиме розвитку інфраструктури територій, створенню нових робочих місць для населення.

Присутні також обговорили заходи, які проводитимуться в рамках відзначення у 2018 році в Луганській області Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні та можливість залучення інвестиційних коштів для виготовлення рекламної продукції з метою представлення туристичної сфери Луганщини на регіональному та міжрегіональному рівнях.

 

Відбувся екскурсійний маршрут «Пам’ятники духовної культури Луганщини»

  Департаментом економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації, спільно з комунальним закладом позашкільної освіти «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» відділу освіти Сєвєродонецької міської ради, 09.06.2018 проведено автобусний екскурсійний маршрут «Пам’ятники духовної культури Луганщини», присвячений відзначенню в Луганській області 1030-річчя хрещення Київської Русі – України.

  Навчально-методичну екскурсію майстерно провів настоятель Свято-Миколаївського храму – керівник гуртків «Туристична пісня» та «Велосипедний туризм» КЗПО «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» Іванов Олександр Вікторович.

  Екскурсійний маршрут проходив з урахуванням відвідування храмів, монастирів Кремінського району та м. Рубіжне, під час якого відбувалося знайомство з цікавою історією цих об’єктів. Також подорожуючі відвідали джерело в центрі селища Стара Краснянка, яке люди вже давно вважають святим. Інколи тут відправляють службу священики Кремінського чоловічого монастиря. По завершенню туристичного маршруту учасники мали змогу відвідати розважальний парк в південній частині м. Рубіжне.

  Всі отримали приємні враження та позитивні емоції. Наступний екскурсійний маршрут «Пам’ятники духовної культури Луганщини» заплановано на 07.07.2018.

Заходи з відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України

Міжнародна виставка «АPKASI Otonomi Expo 2018»

  За інформацією від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у період з 06 по 08 липня 2018 року у м. Джакарта (Республіка Індонезія) проходитиме Міжнародна торгівельна, туристична та інвестиційна виставка «АPKASI Otonomi Expo 2018». Зазначена виставка є однією з наймасштабніших у сфері торгівлі, туризму, інвестицій та регіонального розвитку, під час якої учасники мають можливість ознайомитись з потенціалом провінцій в Індонезії.

  Очікується, що у заході візьмуть участь компанії, що працюють у таких галузях: туристичній, енергетичній, гірничодобувній, промисловій, сільськогосподарській, ІТ та ін.

  Інформаційні матеріали про міжнародну виставку «АPKASI Otonomi Expo 2018» на 8 арк.

V Таврійський туристичний конгрес

  За інформацією Херсонської обласної державної адміністрації з 18 по 20 травня 2018 року у с. Праві Саги Олешківського району Херсонської області (Кінний клуб «Grand Prix») громадською спілкою «Таврійський туристичний альянс» та громадською організацією «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад», з метою розвитку внутрішнього і в’їзного туризму, налагодження міжрегіональних партнерських відносин між учасниками туристичного ринку, представлення туристичних можливостей Херсонщини, планується проведення V Таврійського туристичного конгресу.

  Програмою заходу передбачаються ділові зустрічі, робота демонстраційних та бізнес-майданчиків, презентаційні заходи, інноваційні атракції в туризмі, тематичні фотовиставки, фестиваль вуличної їжі Spring Fest, експозиції виноробних підприємств Таврії з презентаціями-дегустаціями, а також інформаційний тур по привабливих туристичних об’єктах Херсонщини.

  До участі у конгресі запрошуються представники органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, туристичного бізнесу (туристичні оператори, готельєри, ресторатори), активні громадські діячі та організації для обговорення актуальних питань міжрегіонального співробітництва щодо розвитку туристичної галузі.

  Телефони для довідок представників громадської організації «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад»:

тел. +38(050)3181681 – Павло Ярмій;
тел. +38 (095)9460158) – Вікторія Кулакова.

  Заявки приймаються до 10 травня 2018 року.

  Додаток: Програма заходу та заявка на участь.

Мандруємо Луганщиною. Розбудова туристичного потенціалу

        

  За ініціативи Департаменту економічного розвитку та туризму облдержадміністрації  27.04.2018  в рамках Форуму регіонального партнерства      «Стратегія в дії» проведено тематичну панель «Мандруємо Луганщиною. Розбудова туристичного потенціалу», метою якої було обговорення передумов сталості та  розвитку внутрішнього  туризму в Луганській області.

  Учасникам   була запропонована насичена  програма в рамках   чотирьох панельних дискусій, модератором яких виступив Сергій Медведчук – директор Департаменту економічного розвитку та туризму облдержадміністрації.

  Відкрив захід Сергій Філь – заступник голови Луганської облдержадміністрації, яким було наголошено  про необхідність поступового створення свого власного іміджу в туристичній сфері..

  У заході взяли участь представники місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, вищих навчальних закладів, суб’єкти туристичної діяльності, громадських об’єднань тощо.

  Основним акцентом заходу стало інформування учасників щодо  створення Асоціації  з розвитку туризму в Луганській області, яка наразі знаходиться в процесі реєстрації, про що  повідомив її голова Олег Невениця  зупинившись на основних пріоритетах діяльності та  роль суб’єкта туристичної діяльності в роботі Асоціації, яку висвітлила Ольга Широкова – керівник туристичного агентства «ТурПростір».

  Присутні на заході гості: Роман Шевчик – виконавчий директор й Ірина Новосільська – експерт проектів Громадської організації «Туристична Асоціація Івано-Франківщини» та Тарас Іщенко – комерційний директор порталу Zruchno Travel м. Київ, поділились своїм власним досвідом та  надали декілька порад щодо розвитку туристичної галузі.

  Про туристичний потенціал Луганщини  та  важливість туризму, як   сегменту забезпечення зайнятості, розвитку сфери торгівлі, джерела залучення інвестиційних ресурсів тощо  наголошували інші спікери: Наталія Чехута - голова Кремінської районної адміністрації; Юрій Прокопенко –  голова міста Кремінна, Андрій Сімонов – голова громадської організації «Кремінська бізнес – асоціація», Людмила Ахтирська – заступник директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації.

  Дуже цікавою і актуальною була інформація стосовно розроблених Департаментом економічного розвитку, торгівлі та туризму спільно з Східноукраїнським національним університетом ім. В. Даля методичних рекомендацій з розвитку туризму в Луганській області, які презентувала Галина Заваріка –  кандидат географічних наук, доцент кафедри міжнародної економіки і туризму інституту міжнародних відносин. Своїми планами роботи з молоддю поділилась Тетяна Сідєльнікова – директор Луганського обласного центру  дитячо-юнацького туризму і краєзнавства.

  Особливий  інтерес у присутніх визвала виставка дитячих малюнків «Туризм очима дітей», фотовиставка «Студентська молодь – авангард туризму!», досягнення Центрів позашкільних закладів освіти, діяльність яких пов’язана з туризмом та  туристичний наметовий куточок, запропоновані в рамках міні екскурсії.

  Підбиваючи підсумки, учасники  зазначили ефективність проведення відповідних зустрічей та наголосили про  необхідність поглиблення  налагодженню  тісної співпраці різних інституцій задля пошуку нових та реальних можливостей  створення взаємозв’язків з координації різних учасників туристичної діяльності й забезпечення гармонійного включення туризму в загальний господарський механізм що сприятиме покращенню привабливості Луганщини.

VI Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль

  У Дендропарку в м. Кропивницькому 04-05 травня 2018 року відбудеться VI Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль. У програмі Фестивалю передбачено роботу щорічної міжрегіональної туристичної виставки «Кіровоградщина запрошує - 2018», проведення презентацій туристичних маршрутів, заходів подієвого туризму від районів та міст області, роботи сільських «зелених» садиб Кіровоградщини, ярмарку робіт, майстер-класи від майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та показові виступи вихованців туристських гуртків м. Кропивницького, проведення рекламно-інформаційного туру тощо.

 Телефони для довідок  +38(0522)24 53 66, +38(050) 65 65 442.

Запорізький туристичний фестиваль-ярмарок «Запоріжжя – місце щастя»

  На каскаді «Райдуга» міста Запоріжжя 12 травня 2018 року планується проведення Запорізького туристичного фестивалю-ярмарку «Запоріжжя – місце щастя», який презентуватиме туристичні продукти м. Запоріжжя та Запорізької області – туристичні об’єкти, заклади культури та розміщення (готелі, бази відпочинку, пансіонати, санаторії, хостели), заклади харчування (кафе, ресторани), зелені садиби, представників пізнавального туризму, етнотуризму, екстремального туризму, пляжного туризму на узбережжі Азовського моря.

  До участі запрошуються туроператори та турагентства, готельєри і спеціалісти гостинності, представники баз відпочинку, пансіонатів, зелених садиб, професійні асоціації, а також представники засобів масової інформації. Для туроператорів, агентів, готельєрів та підприємців сфери гостинності за заявками на безоплатній основі надаються робочі місця, де можна бути обговорити умови праці, цінову політику в новому сезоні, укласти договори.

  У програмі фестивалю – презентація нових туристичних маршрутів, зустрічі з відомими мандрівниками, розважальні програми для дітей та дорослих, показові виступи представників екстремальних видів спорту, презентація туристичної літератури та багато іншого.

  Телефони для довідок: (061) 239-06-33, (096) 109-04-56 (Козирєва Катерина Володимирівна).

Заявка на участь у фестивалі-ярмарку

Гуморина – 2018 в Одесі

  За ініціативою Комунального закладу позашкільної освіти «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» відділу освіти Сєвєродонецької міської ради та туристичного агентства «Лідер» 31.03.2018 стартував туристичний потяг «Лисичанськ-Одеса-Лисичанськ» для відвідування традиційного свята сміху – «Гуморина».

  Столиця гумору – сонячна Одеса зустріла більше 500 мешканців Луганщини, з яких 488 дітей. Від Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації у заході взяла участь Оксана Горбатенко – головний спеціаліст відділу залучення інвестицій та туризму.

  Насичена таємницями екскурсія, прогулянка по брущатих кварталах міста, знайомство з цікавими історіями, архітектурними пам’ятками міста, серед яких: пам’ятник Дюку Рішельє, Оперний театр, Потьомкінські сходи, пам’ятник 12-му стільцю та іншими цікавими об’єктами, занурювала в життя душевної Одеси.

  Головною подією свята сміху був «Парад гумору – 2018», який стартував від Соборної площі. Яскрава карнавальна хода пройшла по вулиці Дерибасівській через Думську площу, в ній взяли участь міми, клоуни, живі скульптури, музиканти та інші веселі учасники свята.

  Гуморина – 2018 в Одесі завершилася святом на головній сцені міста.

  Учасники подорожі чудово провели час, отримали безліч позитивних вражень та ще довго будуть з посмішкою згадували веселі моменти.

  На цьому мандрівки не закінчуються. Наступний туристичний потяг відправиться у травні 2018 року в м. Запоріжжя.

Запрошення Посольства України в Республіці Узбекистан міжнародну конференцію Uzbekistan International Travel Workshop “The World of Leisure” – 2018

  Департамент туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України повідомляє, що 16 квітня 2018 року у м. Ташкент (Республіка Узбекистан) відбудеться міжнародна конференція Uzbekistan International Travel Workshop “The world of Leisure” – 2018 (готель “International Hotel Tashkent”). Зазначений захід проводитиметься за підтримки Державного Комітету з розвитку туризму Республіки Узбекистан.

  Uzbekistan International Travel Workshop – це ділова площадка для зустрічей і переговорів туристичних адміністрацій, туристичних офісів, туроператорів, туристичних компаній, готельних комплексів, зон відпочинку, страхових і транспортних компаній Узбекистану і іноземних країн-учасниць, які збираються з метою презентації нових літніх програм і маршрутів.

  Додаткову інформацію можна отримати за тел.: +998 71 113 10 22; +998 97 777 64 61; +998 90 968 17 61; e-mail: emb_uz@mfa.gov.ua.

Міжнародний весняний ярмарок туристичних послуг «Отдых-2018»

   За інформацією Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у період з 4 по 7 квітня 2018 року в м. Мінськ (Республіка Білорусь) відбудеться 21-ий Міжнародний весняний ярмарок туристичних послуг «Отдых-2018», організатором якого є Національний виставковий центр «БЕЛЭКСПО» спільно з Міністерством спорту і туризму Республіки Білорусь.

  У рамках виставки буде презентовано сезонний відпочинок, екскурсійні програми, санаторно-курортне лікування та оздоровлення, відпочинок для дітей, освітні та бізнес-тури. Ділова програма виставки передбачає проведення презентацій, круглих столів, семінарів з актуальних питань туристичної галузі.

  У разі виникнення питань звертатися до контактної особи за тел./факс: (+375 17) 334-11-92, e-mail: tourfair@belexpo.by.

Шановні  жителі Луганщини!

  Повідомляємо вам про ініціативу створення Асоціації з розвитку туризму в Луганській області, яка стане спільною платформою для  консолідації зусиль бізнесу, громадськості, науки, органів влади й створюватиме сприятливі умови з розвитку туристичної сфери в регіоні.

  Основними  напрямками діяльності Асоціації є розробка пріоритетів співпраці її учасників з активізації наявного туристичного потенціалу, підвищення зростання туристичної галузі задля покращення  соціально-економічного розвитку Луганщини.

  Установчі збори  відбудуться  12 квітня  2018 року о 14.00   годині  за адресою м. Сєвєродонецьк, пр. Центральний, 54  (Кризовий медіа центр «Сіверський Донець»). Контактна особа – Олег Невениця, тел. 0505170177
e-mail: turinfosev@gmail.com

  Будемо надзвичайно вдячні дізнатися вашу точку зору з даного питання і запрошуємо усіх небайдужих до розвитку туризму в Луганській області приєднатися до  Асоціації.

  Заява

«На Луганщині проведено кущову нараду з важливих питань розвитку туристичної сфери в регіоні»

  Департаментом економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації 21 березня 2018 року на базі Кремінської райдержадміністрації проведено «кущову нараду» на тему «Можливості та перспективи розвитку туризму в Луганській області» під голуванням заступника директора Департаменту – начальника управління інвестиційної діяльності, підприємництва та цінової політики Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської облдержадміністрації Ахтирської Л.Є.

  Метою даної зустрічі було спільне обговорення актуальних питань розвитку туризму в Луганській області, обмін досвідом та координація зусиль на подальший розвиток туристичної сфери.

  У нараді взяли участь голова Кремінської районної ради Прокопенко В.М.,заступник голови Кремінської райдержадміністрації Махура Л.М., Кремінський міський голова Прокопенко Ю.О., представники органів влади м. Сєвєродонецька, м. Лисичанська, м. Рубіжного, кафедри міжнародної економіки та туризму Інституту міжнародних відносин СНУ ім. В.Даля, комунальних закладів освіти, діяльність яких пов’язана з туризмом, суб’єктів туристичної діяльності, громадських організацій тощо.

  В ході заходу були обговорені питання щодо можливостей та перспектив розвитку туризму в Луганській області, можливостей залучення інвестиційних ресурсів в розвиток регіону, в тому числі в розбудову туристичної сфери, професійного зростання фахівців туристичної галузі, туристсько-рекреаційного потенціалу Луганської області та питання створення Асоціації з розвитку туризму в Луганській області. Також, була обговорена цінна інвестиційна пропозиція щодо створення Екопарку на території Кремінського району.

  Учасники заходу відмітили важливість розвитку туристичної галузі для економіки регіону загалом, зазначивши, що Луганщина має бути привабливою, успішною та цікавою, і всі ми з вами разом повинні розвивати її потенціал та позиціонувати його на різних рівнях, тому, що нам є що показувати, чим пишатися. Але ж попри все, дуже важливо об’єднати зусилля всіх тих, хто має до цього відношення, з порозумінням поставитись до цієї сфери, яка поєднує, можна сказати, практично кожну галузь економіки, встановити рівновагу між надавачами та споживачами туристичного продукту.

Усі присутні мали можливість висловити власну точку зору щодо туристичних можливостей Луганщини.

«Дитячий форум у Львові 2018»

  Дитячий Форум – один з найбільших фестивальних заходів в Україні для розвитку та радості дітей та їхніх батьків, проводиться у Львові з 2007 року.

  У межах Дитячого форуму відбудеться ярмарок дитячих книжок, ігор та іграшок, а також багато літературних, культурних, мистецьких, освітніх, спортивних заходів.

  Цього року діти-відвідувачі потраплять до чарівного Королівства «Буквордс», подорожуватимуть тематичними землями королівства та збиратимуть ключі від нього. Здобути ключ можна лише взявши активну участь у тематичному майстер-класі.

  Дати проведення: 10-13 травня 2018 року

  Час проведення: 10.00-18.00

  Місце проведення: Палац Мистецтв, вул. Коперника, 17

  Основна цільова дитяча аудиторія – діти 1-7 класів.

  Заходи діляться за віковою категорією:

    3 – 4 років
    5 – 8 років
    9 – 14 років

  За додатковою інформацією:  Анна Батищева - 067 670 05 87 Вікторія Асадча - 095 941 94 84 На сайті http://bookforum.ua/ E-mail: coordynator@bookforum.com.ua

«До уваги суб’єктів туристичного ринку, які зацікавлені у співпраці з Чеською Республікою»

   Департамент туризму та курортів Мінекономрозвитку інформує, що 21 березня 2018 року за підтримки Посольства України в Чеській Республіці (ЧР), авіакомпанією «Міжнародні Авіалінії України» планується проведення презентації туристичного потенціалу України. В даному заході візьмуть участь представники туристичного бізнесу, офіційних установ та ЗМІ Чехії.

   До участі з боку Української сторони запрошуються суб’єкти туристичного ринку, які зацікавлені у співпраці з Чеською Республікою

   У разі зацікавленості, звертатися до Посольства України в Чеській Республіці. Контактна особа: Валерій Іванович Корома, тел. +420 222 995 102.

«Сучасні дефініції розвитку туризму у Європі та світі»

   European League of Professional Development запрошує взяти участь у українсько-польському науково-практичному семінарі на базі Uniwersytet im. A. Mickiewicza., а також відвідати найбільшу міжнародну туристичну виставку в центральній Європі ITB BERLIN 2018.

   Програма поїздки розрахована на 4 дні - з 08 по 11 березня 2018 року, включає екскурсійний супровід по м. Вроцлав, м. Познань, м. Берлін.

Додаток: програма поїздки та анкета-заявка на участь на 2 арк.

 

Проведення 24-ї виставки «Міжнародний туристичний ринок»

   За інформацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у період з 28 лютого по 03 березня 2018 року в місті Туніс (Туніська Республіка) в Виставковому парку Туніс-Картаж проходитиме 24-та виставка «Міжнародний туристичний ринок».

   В рамках виставки також будуть організовані тематичні експозиції “Boat Show”, “Spa Expo”, “Horeca Expo”, “Golf & Sports Show”.

   Зареєструватися можна за наступним посиланням на офіційному сайті виставки http://www.mit-med.com.tn/index.php/exposants/.

   Контактні реквізити організаторів: commercial@mit-med.com.tn; тел.: +216 71 89 32 15 – факс: +216 71 78 40 13.

 

До уваги суб’єктів туроператорської діяльності

   Міністерство економічного розвитку і торгівлі України інформує. Згідно з пунктом 23 Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 991, ліцензіат зобов’язаний щороку до 30 березня подавати статистичний звіт органу ліцензування.

   Форма статистичного звіту про туроператорську діяльність знаходиться на сайті Мінекономрозвитку у розділі «Діяльність» підрозділі Туризм/Туроператорська діяльність/Статистичний звіт.

   Крім того, обов’язково разом із статистичним звітом повинен бути супровідний лист. Форма супровідного листа знаходиться на сайті Мінекономрозвитку у розділі «Діяльність» підрозділі Туризм / Туроператорська діяльність / Статистичний звіт.

 

 Про проведення Другого  туристичного  ярмарку TRAVELEXPO ANKARA

   За інформацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі у період з 22 по 25 березня 2018 року в м. Анкара (Турецька Республіка) відбудеться другий туристичний ярмарок TRAVELEXPO ANKARA.

   Згадана виставка є провідним заходом у туристичній індустрії  Туреччини, в якому беруть участь провідні оператори, представники туристичних агенцій, державних туристичних установ і адміністрацій, готелів, страхових компаній, агенцій з розвитку, муніципалітетів. У рамках заходу буде також організовано «Гастрономічний самміт».

   Захід організовується компанією ATIS за підтримки Міністерства туризму та культури Республіки Туреччина, Торгової палати Анкари, Асоціації турецьких туристичних агентств (TURSAB), Асоціації туристичних об’єктів Анатолії (ATID), Асоціації туристичних об’єктів Анкари (ANTOD) та Академічної асоціації туризму (TUADER).

   З  детальною інформацією про виставку можна ознайомитись на веб-сайті www.travelexpoankara.com

Робоча зустріч з фахівцями кафедри міжнародної економіки і туризму інституту міжнародних відносин СНУ ім. В.Даля

   Департаментом економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації 01.02.2018 проведено робочу зустріч з фахівцями кафедри міжнародної економіки і туризму інституту міжнародних відносин СНУ ім. В.Даля, представниками бізнесу, у ході якої обговорювались питання щодо перспектив розвитку туристичної сфери, як пріоритетного напрямку соціально-економічного розвитку регіону.

   Підкреслено, що на сьогоднішній день, в умовах втраченої бази туристичного потенціалу,  питання існування і розвитку регіонального туризму є актуальними та потребують всебічної уваги з боку органів державної  виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, науково-дослідних установ, громадських організацій тощо.

   Зазначено, що сумісна діяльність позитивно вплине на розвиток туристичної галузі Луганської області, адже лише спільними зусиллями ми досягнемо бажаних результатів та виведемо питання розвитку туризму на новий якісний рівень.

   За підсумками зустрічі було визначено необхідність розвитку внутрішнього туризму в регіоні, окреслені перспективні напрямки співпраці та заплановано ряд  спільних заходів, основними з яких є :

   розробка спільного плану дій щодо розвитку туризму в регіоні;
   проведення кустових зустрічей з залученням органів виконавчої влади, вищих навчальних закладів, представників громадських організацій, суб’єктів туристичної діяльності та ін.;
   організація та проведення круглого столу з актуальних питань  розвитку регіонального туризму тощо.

 

«Підтримай Вікімандри українською»

   Відповідно до інформації громадської організації «Вікімедіа Україна» з 01 по 28 лютого 2018 року в рамках проекту Вікімандри триватиме конкурс «Підтримай Вікімандри українською».

   Вікімандри – один з проектів фонду Вікімедіа, найвідомішим проектом якого є створення вільних ілюстрованих путівників різними мовами світу. Завданням конкурсу «Підтримай Вікімандри українською» є наповнення  вільного путівника довідковою інформацією про подорожі українською мовою та надання практичної інформації про Україну іншими мовами. Проект має потенціал стати найповнішим вільним путівником, що міститиме найбільшу кількість цікавої та важливої інформації. Громадська організація готова провести тренінги з редагування Вікімандрів.

   Сторінку проекту можна переглянути за посиланням https://goo.gl/ejZkcu

   Контактна особа з боку громадської організації «Вікімедіа Україна» -Семенюк Віктор Вікторович. Електронна скринька: wmua-staff@wikimedia.org.ua, телефон: +38(067)5043646.

Додаток