Прес-центр28 травня 2018, 16:05

Біловодська об'єднана територіальна громада має намір реалізувати пілотний проект з місцевого економічного розвитку

Асоціацією міст України розроблено Муніципальний фіскальний реєстр - програмний продукт, який містить інформаційні відомості про нерухоме майно, комунальне майно, земельні ділянки, забезпечуватиме їх обробку, збереження та надання відомостей окремо для кожного місцевого бюджету, а також облік учнів, дітей дошкільного віку, населення, що обслуговується закладами охорони здоров’я, громадян, що потребують соціальної допомоги, реєстри осіб пільгових категорій.

Муніципальний фіскальний реєстр дає можливість оптимізувати видаткову та наповнити дохідну частину місцевих бюджетів, проаналізувати обсяги пільг та доцільність їх надання, спрогнозувати необхідний обсяг цільових коштів на повне забезпечення виконання делегованих повноважень.

Даний програмний продукт було презентовано 22-23 березня 2018 року в рамках VI Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування у Львові на засіданні Секції фінансистів місцевих рад Асоціації міст України.

У Луганській області даний реєстр можливо буде опробований на самій потужній ОТГ Луганської області, а саме Біловодській. Саме вона ініціювала питання пілотної громади з місцевого економічного розвитку в рамках проекту ПУЛЬС за фінансової підтримки USAID.

Довідково: Проект USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджує Асоціація міст України, спрямований на посилення місцевого самоврядування, поглиблення демократії, покращення умов для розвитку громад.
Проект реалізується у трьох компонентах: розвиток законодавчої бази щодо децентралізації влади з врахуванням позиції місцевого самоврядування; збільшення ресурсів місцевого самоврядування; посилення спроможності головних учасників децентралізаційної реформи, зокрема, працівників місцевого самоврядування в умовах розширення повноважень та громадських активістів для більш активної участі на місцевому рівні.