Прес-центр15 грудня 2016, 20:12

Перший Форум об’єднаних громад за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана

Результат реформи децентралізації мають відчути й оцінити, насамперед, люди, які живуть в громадах. До кінця 2016 року в Україні буде налічуватися 367 ОТГ. Обрані голови громад – це лідери змін, які очолюватимуть процес впровадження реформи на місцях. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час Форуму об’єднаних громад у Києві.

«В кожній громаді сьогодні вже відбуваються якісні зрушення. Проекти, реалізовані в ОТГ, нехай і невеличкі, вже є символами змін на краще. Наступний рік стане ключовим в децентралізації –  не стільки з точки зору кількості об’єднаних громад, а, насамперед, з точки зору якості проектів і послуг. В  Уряді  є концепція реформи системи охорони здоров’я, вже презентована реформа середньої освіти, найближчим часом — концепція поводження з побутовими відходами. Це реформи, що безпосередньо спрямовані у громади, секторальні напрями децентралізації, які будуть впроваджувати голови ОТГ.  Долучайтеся до співпраці, ви — армія лідерів змін у нашої спільної реформи», — наголосив Геннадій Зубко.

Геннадій Зубко також закликав представників громад активніше  спонукати парламент до прийняття необхідних законів.  «Верховна Рада має прийняти закони, які дають можливість залучати інвестиції, створювати нові робочі місця, збільшувати податки і ефективно їх використовувати на користь громади», — наголосив Геннадій Зубко.

Форум проводився за ініціативою Кабінету Міністрів України та за підтримки міжнародної донорської спільноти у складі:

Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO
«U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку»
Програма  «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності» (DOBRE).

Джерела: Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади» http://decentralization.gov.ua/news/item/id/3882

                Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України http://decentralization.gov.ua/news/item/id/3895