Прес-центр23 серпня 2017, 22:08

Право вчителя обирати підручник відтепер реалізовано повною мірою: МОН забезпечило вільний доступ до електронних версій підручників для 9 класу

Цього року Міністерство освіти і науки вперше разом із плановим друком підручників закупило у видавництв електронні версії книг. Таким чином у вільному доступі для усіх бажаючих є повний комплект підручників для 9 класу з усіх предметів, найменувань та авторства, що закуповувалися 2017 року. Завантажити книги можна за посиланням.

«Цього року під час планової закупівлі нових підручників для 9 класу в тендерних вимогах ми прописали, що разом із друкованою версією видавництво має надати МОН електронну версію книги для вільного розповсюдження. Нам треба ще багато працювати як над якістю змісту, так і над візуальним оформленням книг. Це лише перший крок до того, аби згодом запровадити повноцінні мультимедійні підручники, що значно більше відповідають потребам та інтересам сучасних дітей, ніж звичайна паперова книжка», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

На сайті Інституту модернізації змісту освіти електронні версії підручників для учнів  9 класів ЗНЗ розділені відповідно до навчальних предметів – так їх значно зручніше шукати і людина витрачає менше часу.

2017 року загалом було надруковано 228 назв підручників для 9 класу. Загальний наклад – 8 млн 346 тис 347 примірників на суму 328 млн 449 тис гривень. Відбір підручників відбувався за участі вчительської спільноти. Сьогодні всі договори на розвезення підручників укладено, і вже 23,7% загального накладу (1млн 976тис 467 примірників) передано на доставку до обласних книжкових баз.

Раніше МОН також розмістило у вільному доступі Хрестоматію сучасної української дитячої літератури для читання в 1-4 класах. Вона доступна на сайті Міністерства, завантажити її можна тут.

Нагадуємо, що минулого навчального року виникло багато проблем із повним забезпеченням підручниками учнів, зокрема для 7 класів, що було спричинене відмовою видавництв здійснювати друк підручників малим тиражем, завищеними цінами на видання та іншими проблемами.
"Вільний онлайн доступ до сучасного підручника є важливим кроком Міністерства освіти і науки України для посилення ролі дистанційної освіти та справедливого забезпечення учнів виданням, незалежно від місця проживання та навчання здобувачів освіти. Право учителя обирати підручник на власний смак до цього часу не було реалізовано повною мірою. Педагоги працювали з тими виданнями, що завозились централізовано на місця. Відтепер це право повною мірою реалізовано для фахівців, які працюватимуть у 9 класах!" - зазначає аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова

Джерело: АМУ