Прес-центр5 грудня 2016, 16:12

16 днів проти насильства на Луганщині: проведено Форум «Жінки з інвалідністю – міфи та реальність»

В Луганській області продовжується обласний етап Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». У рамках акції Луганською облдержадміністрацією спільно з Фондом народонаселення ООН проведено Форум «Жінки з інвалідністю – міфи та реальність».

 

Участь у заході взяли заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонора Поліщук, директор Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Наталія Чибрисова, представники державних та громадських структур із різних областей України, які займаються наданням допомоги людям з інвалідністю, та, звичайно, жінки, які власним життєвим досвідом доводять, що інвалідність не є перешкодою для досягнень.

 

У вітальному слові Ольга Лішик зазначила, що такі жінки є рушійною силою нашого регіону, а Елеонора Поліщук акцентувала увагу на тому, що жінки в цілому є категорією, вразливою до проявів насильства. Жінки ж з інвалідністю ще гостріше відчувають на собі це явище.

 

Заслужений тренер України збірної команди параолімпійців у Луганській області Римма Старостіна розповіла про спортивну реабілітацію дітей з інвалідністю. «Так, іноді було дуже важко, приходилося пробивати стіни, доводячи, що ми такі як усі. Результат на сьогодні – від групи здоров’я ми пройшли шлях до збірної паралімпійців та маємо 103 медалі», – зазначила вона.

 

Учасники наголосили, що дуже важливим є удосконалення нормативно-правової бази та реалізація різних програм щодо захисту прав осіб з інвалідністю, однак, набагато важливіше виховувати в собі людяність. Усі напрацювання заходу будуть оформлені у підсумкову резолюцію задля сприяння вирішенню актуальних питань осіб з інвалідністю.