Прес-центр1 червня 2018, 15:06

Опубліковано нові ДБН щодо містобудування, шкіл, вулиць та доріг, які вступлять в силу з вересня

В Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №5/2018 опубліковані нові державні будівельні норми: ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти» та ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів». Вони офіційно вступлять в силу з 1 вересня 2018 року.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Оновлені ДБН щодо планування та забудови територій, шкіл, вулиць та доріг вже опубліковані і з 1-го вересня цього року згідно з усіма процедурами офіційно вступлять в силу. Це важливі та необхідні зміни для підвищення безпеки та комфорту людей, над якими протягом останнього часу Мінрегіон працював спільно з великою командою спеціалістів: розробниками, експертами, фахівцями галузі та громадськістю»,- сказав він.

В ДБН, що опубліковані, запроваджується багато нововведень. Зокрема новий містобудівний ДБН вводить нові лінії обмеження — висотності («блакитні лінії»), забудови в зелених зонах («зелені лінії»), обмеження забудови щодо безпеки евакуації («жовті лінії»), обмеження щільності та поверховості тощо. У ДБН щодо вулиць та доріг серед іншого обмежуються паркування на тротуарах та дорогах, встановлюються норми щодо безпекового облаштування доріг («острівці безпеки», захисні огородження на зупинках громадського транспорту та інші). ДБН щодо шкільних будівель передбачає обов’язкове облаштування інклюзивного простору, впровадження енергоефективних заходів, збільшення площі навчальних класів.

Парцхаладзе підкреслив, що наразі робота над оновленням ДБН триває. «Сьогодні в Україні діє 109 ДБН, 25% з яких є застарілими, тому ми активно їх оновлюємо. У минулому році ми затвердили 13 ДБН, на цей рік заплановано переглянути 22 ДБН,  у 2019 – ще 30. Перегляд та оновлення нормування – це безперервний і необхідний процес для того, щоб для людей створювались безпечні та комфортні умови, а будівництво проектувалося за сучасними стандартами з використанням новітніх технологій», — наголосив заступник міністра.

Довідково:

ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» розроблений на заміну ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3- 95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4- 97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2- 95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89- 80 «Генеральные планы промышленных предприятий».

ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти» розроблений на заміну ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів».

ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів» розроблений на заміну аналогічного ДБН 2001 року.

за матеріалами Мінрегіону