Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Найкращий спосіб боротися із викликами, з якими наразі зіштовхнулися Євросоюз та країни Східного партнерства - зокрема, у сферах безпеки та міграції, - це впроваджувати реформи. Таким був лейтмотив зустрічі депутатів Європарламенту та країн Східного партнерства, яка відбулася 26 червня.
“Протягом останніх семи років Парламентська асамблея Euronest розглядала різні питання економічного, політичного та культурного життя. Ми проводили зустрічі, щоб обмінятись думками, навчатись одне в одного та посилювати нашу свободу та суверенітет. Дуже важливо, аби рішення, які ми тут приймаємо, приносили прямі вигоди громадянам країн-партнерів та держав-членів ЄС”, - підкреслив Віце-президент Європарламенту Здзіслав Краснодембський (Європейські консерватори і реформісти; Польща) під час відкриття у Брюсселі 7-ої сесії Парламентської асамблеї Euronest. У сесії взяли участь депутати Європарламенту та народні обранці з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови та України. Вони обговорювали, зокрема, спільні виклики для Східного партнерства.
Співголова Euronest Ребекка Гармс (Зелені/Європейський вільний альянс; Німеччина) запропонувала, щоб у рамках Парламентської асамблеї зосередити основну увагу на визначенні кращих шляхів допомоги країнам-партнерам у впровадженні реформ та вирішенні викликів регіональної безпеки, зокрема у таких сферах, як постачання енергоносіїв та енергетична інфраструктура, кібератаки, фейкові новини, організована злочинність та міграція. “ЄС також має відігравати активнішу роль у мирному розв’язанні заморожених конфліктів”, - додала Гармс.
Молдавський депутат та Співголова Euronest Маріан Лупу зробив огляд кроків у сприянні роботи Асамблеї протягом останніх двох років. Йшлося про створення спеціальної робочої групи для угод про асоціацію та просування моделі “Східне партнерство плюс”. Результатом цього може стати приєднання східних партнерів до митного та енергетичного союзу ЄС або до Шенгенської зони.
Подальші кроки
Під час пленарного засідання Euronest, яке закінчиться в обід 27 червня, буде прийнято резолюції щодо регіональної безпеки, іноземних прямих інвестицій, енергоефективності та шляхів боротьби з нелегальним працевлаштуванням.
Окрім того, зранку 27 червня Асамблея обговорить способи боротьби з відмиванням грошей та корупцією.
Трансляцію пленарного засідання можна дивитися наживо за цим посиланням.
Підхід до преси
27 червня о 12:30 до преси вийдуть Співголови Euronest Ребекка Гармс та Маріан Лупу. Місце: кімната 03C050, будівля Paul-Henri Spaak (PHS). Трансляція наживо - за цим посиланням.
Довідка
3 травня 2011 року в Брюсселі було створено Парламентську асамблею Euronest - парламентську інституція Східного партнерства Євросоюзу. Її зустрічі відбуваються раз на рік. Їхня мета - сприяти політичній асоціації та подальшій економічній інтеграції між Євросоюзом та його східними сусідами: Азербайджаном, Вірменією, Грузією, Молдовою та Україною. Від Європарламенту участь у засіданнях беруть 60 депутатів, від кожного східного партнера - по 10. Білорусь поки не бере участі у діяльності Асамблеї, але, щойно будуть виконані політичні вимоги, її представників буде запрошено до засідань.
За інформацією Представництва Європейського Союзу в Україні