Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Представники обох Палат Конгресу США та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців зустрілися з керівництвом найбільш постраждалих внаслідок вторгнення рф регіонів України – Луганської та Донецької областей.
Партнерів цікавлять потреби внутрішньо переміщених осіб, а також питання евакуації.
Луганська область, яка окупована майже повністю, за 10 років боротьби з ворогом постраждала чи не найбільше. Наразі в деокупованих населених пунктах регіону залишається до 10 людей. Сотні тисяч наших людей стали вимушено переміщеними особами - кожен потребує підтримки.
«У нас не було достатньо часу на роздуми та планування виїзду - евакуація людей відбувалася екстрено, багато де вже під обстрілами. Люди залишали все. Але це саме ті громадяни, які повірили в свою державу, і ми маємо докласти максимум зусиль, аби забезпечити наших переселенців базовими потребами», - наголосив Артем Лисогор.
Він додав: "Наразі гостро стоїть питання житла. Якщо на початку найбільш ефективним інструментом були МТП, то нині людям потрібний повноцінний прихисток, де вони могли б жити. Луганська та Донецька області потребують окремої житлової програми".
Нині наближається опалювальний сезон, а отже ворог з інтенсивністю продовжить обстріли цивільної та критичної інфраструктури.
«Ми готуємося до того, що ця зима буде найважчою за весь період війни. Розуміємо, що енергосистема та інші критично важливі об’єкти виснажені. Деокуповані території ми забезпечуємо самостійно, але питання альтернативного опалення, наявності генераторів та паливно-мастильних матеріалів, забезпечення світла і зв’язку по всій країні стоїть гостро», - розповів Артем Лисогор.
Крім цього, очільник Луганщини зазначив, що надання гуманітарної допомоги постійно залишається на порядку денному наших ВПО. За рахунок коштів місцевих бюджетів та області забезпечуються критично важливі моменти – військова сфера, соціально незахищені категорії, триває велика робота у напрямі ветеранської політики. Втім, гуманітарна сфера, потребує постійної підтримки ззовні.
«Ми вдячні Конгресу США та представництву УВКБ ООН за регулярну допомогу, ми вже маємо багаторічний досвід прямої співпраці. Дякую, що ви не боїтеся їхати в прифронтові регіони і наші проблеми не є для вас формальними», - наприкінці зустрічі наголосив Артем Лисогор.